Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

W "Mechaniaku" po raz trzeci odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny

2019-05-31 08:57:51 (ost. akt: 2019-05-31 09:50:53)

Autor zdjęcia: M. Maciejewska

Tematem trzeciej edycji Szkolnego Konkursu Ekologicznego w bartoszyckim "Mechaniaku" było zubożenie różnorodności biologicznej naszej planety poprzez działalność człowieka.

Różnorodność biologiczna naszej planety ubożeje, gatunki bezpowrotnie znikają z jej powierzchni, a wiele jest zagrożonych wyginięciem. Pojawiają się natomiast gatunki obce inwazyjne, które wypierają rodzime z ich naturalnych siedlisk. Niestety główną przyczyną tych niepokojących zjawisk jest działalność człowieka.

Ze znajomością powyższych zagadnień zmierzyli się uczniowie klas pierwszych ZSP nr 1 podczas III Edycji Konkursu Ekologicznego „Gatunki zagrożone, wymarłe i inwazyjne”, który odbył się 23 maja 2019 r.

Tegoroczny konkurs składał się z dwóch konkurencji, w tym z drużynowej, w której uczniowie rozwiązywali test, analizowali teksy źródłowe, układali ciągi przyczynowo – skutkowe, wyciągali wnioski, rozpoznawali gatunki wymarłe na zdjęciach, itp.

Poziom był bardzo wyrównany, a uczestnicy wykazali się wysoką wiedzą merytoryczną.

W rezultacie najlepszą okazała się drużyna z klasy I Technikum Informatycznego w składzie: Wiktoria Rybak, Dawid Kędra i Dominik Mitura.

Uczestnicy konkursu mieli też okazję także zobaczyć najlepszą prezencję multimedialną części indywidualnej konkursu pt. „Obcy atakują! Problem gatunków obcych i inwazyjnych”, którą przedstawił Mateusz Mandywel z klasy I Technikum Mechatronicznego.

III Edycję Konkursu Ekologicznego, który już na stałe wpisał się w harmonogram szkolnych imprez, patronatem honorowym objęli starosta Powiatu Bartoszyckiego pan Jan Zbigniew Nadolny oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Bartoszyce pan Zygmunt Zbigniew Pampuch, a Starostwo Powiatowe w Bartoszycach i Nadleśnictwo Bartoszyce ufundowali nagrody dla zwycięzców.

M. Maciejewska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages