Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Za nami kolejna sesja Rady Miasta Bartoszyce. O czym mówili radni?

2019-05-30 13:13:23 (ost. akt: 2019-05-30 13:38:54)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W czwartek 30 maja odbyła się kolejna sesja Rady Miasta Bartoszyce. Choć punktów obrad było niewiele, obrady trwały ponad trzy i pół godziny.

Podczas sesji rozmawiano m.in. o trwającej zbiórce pieniędzy na budowę pomnika Orła Białego (koszt tego przedsięwzięcia to 80 tys. zł). Przewodniczący komitetu społecznego budowy pomnika Jerzy Szostak poinformował, że do tej pory zebrano ok. 6 tys. zł. Zbiórka potrwa do września, a pieniądze do specjalnych puszek będzie można wrzucać np. podczas nadchodzących Dni Bartoszyc.

Uchwał do podjęcia było tym razem sześć. Dotyczyły one m.in. przeznaczenia blisko 80 tys. zł parafii św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej na prace budowlane, konserwatorskie i remontowe związane z instalacją elektryczną kościoła. Była to jedyna oferta, jaka wpłynęła w ogłoszonym przez miasto terminie.

Po raz kolejny radni uchwalili "Program opieki nad zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miejskiej Bartoszyce na rok 2019", bo poprzednią uchwałę zakwestionował wojewoda (podobnie jak kilka innych z poprzedniej sesji).

Przy okazji radna Anna Binięda zaapelowała, by w przyszłym roku na ten program przeznaczyć więcej pieniędzy niż obecnie (teraz to kwota 52 tys. zł na cały rok).

Radni zdecydowali także o zmianie "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Bartoszyce" dla terenów po dawnych warsztatach "Mechaniaka" przy ul. Bema. Wniosek o to złożył właściciel tej nieruchomości. Po zmianie na tym terenie będzie można postawić budynki mieszkalne z usługami na parterach.

W sprawach różnych radni poprosili m.in. o próg zwalniający na osiedlu Piłsudskiego, zaproponowali też organizację spływu kajakowego w rocznicę wyborów czerwcowych z 1989 roku oraz powrócenie do organizacji na Łynie wyścigów kajakowych.

Doszło również do dyskusji na temat starego drzewa znajdującego się przy skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiego i Wiejskiej na "Działakch", które od lat pełni funkcję miejsca, w którym wywiesza się nekrologi. Część radnych powiedziała (mówiąc, iż wyrażając wolę swoich wyborców), że nekrologi powinny znajdować się w innym, bardziej stosownym do tego miejscu, inni bronili tego miejsca, które stało się już częścią "Działek".

Jeszcze na początku obrad o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mówiła mł. asp. Marta Kabelis z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Pokazywała, jak się nią posługiwać, zachęcała do korzystania z mapy.

Przedstawiła przy tym garść statystyk. Otóż w powiecie bartoszyckim mieszkańcy najczęściej zgłaszają złą infrastrukturę drogową (w tej sytuacji policja kieruje pismo do zarządcy drogi), dzikie wysypiska śmieci oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.

kwk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages