Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Powstaje Związek Warmińsko-Mazurskich Miast Pogranicza

2019-05-30 08:23:08 (ost. akt: 2019-05-30 11:07:47)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Bartoszyce, Braniewo, Kętrzyn oraz Węgorzewo mają znaleźć się w nowo powstającym Związku Warmińsko-Mazurskich Miast Pogranicza. List intencyjny podpisano w bartoszyckim urzędzie miasta.

List podpisali burmistrzowie wspomnianych miast: Piotr Petrykowski (Bartoszyce), Tomasz Sielicki (Braniewo), Ryszard Niedziółka (Kętrzyn) oraz Krzysztof Kołaszewski (Węgorzewo).

Związek miałby na celu współpracę w obrębie wielu obszarów, a także "wzmocnić pozycję tych samorządów na arenie lokalnej, wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej w zakresie gospodarczym, ekonomicznym i społecznym, a także kulturalnym i sportowym".

Podczas spotkania w urzędzie miasta podkreślano, że wszystkie cztery miasta mają wiele wspólnych punktów, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Wszystkie są obszarami przygranicznymi, z największym w skali województwa warmińsko-mazurskiego bezrobociem i jednym z największych w Polsce. Problemem jest też, jak powiedziano podczas spotkania, "wykluczenie komunikacyjne", słaby stan dróg lokalnych i niewystarczająca infrastruktura transportowa.

Jednym z pierwszych działań związku miałaby być praca nad strategią województwa warmińsko-mazurskiego na najbliższe lata z większym uwzględnieniem Bartoszyc, Braniewa, Kętrzyna i Węgorzewa.

W najbliższym czasie przeprowadzone zostaną prace nad statutem związku. Kolejnym krokiem będzie wystąpienie do poszczególnych rad miast o przyłączenie się do niego.

kwk


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kamil #2740556 | 83.9.*.* 30 maj 2019 17:24

  Górowo Iławeckie ma Cotasllow i nie bedzie sie zajmować byle czym. Kostka zastanawia sie ile kasy miasto zarobi na rzepaku,który rośnie na "zagospodarowanym Stawie Garncarskim"

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. hmm #2740448 | 176.97.*.* 30 maj 2019 13:34

   Dobry pomysł, tak prosze trzymać, tylko w ten sposób przygraniczne miasta mogą wypracowtwać jedną linię i dbac o wspolne interesy mając siłę przebicia

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages