Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Rada Powiatowa Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej zakończyła V kadencję

2019-05-28 07:12:55 (ost. akt: 2019-05-28 15:26:51)
Uczestnicy ostatniego w V kadencji posiedzenia Rady Powiatowej WMIR w Bartoszycach

Uczestnicy ostatniego w V kadencji posiedzenia Rady Powiatowej WMIR w Bartoszycach

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Rada Powiatowa Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Bartoszycach spotkała się wczoraj po raz ostatni w V kadencji samorządu rolniczego. Spotkanie miało roboczy i uroczysty charakter. Wybory do samorządu rolniczego na VI kadencję odbędą się 28 lipca.

Ostatnie posiedzenie Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Bartoszycach odbyło się w jej nowej siedzibie przy ul. Kętrzyńskiej, gdzie mieści się też Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego.

Było to zarówno spotkanie robocze, poświęcone bieżącym tematom związanym z rolnictwem, jak i podsumowujące mijającą 31 maja V kadencję izb rolniczych.

Tematami bieżącymi były kwestie obrotu ziemią, problemy wynikające z rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń a zwłaszcza ponoszenia kosztów utylizacji zwierząt przez właścicieli nieruchomości, realizacja płatności obszarowych za 2018 rok, omówienie bieżących spraw związanych ze szkoleniami i obsługą rolników w zakresie doradztwa i informacja o pracach zarządu WMIR.

Na koniec posiedzenia przewodnicząca Rady Powiatowej WMIR Agnieszka Kobryń wręczyła osobom wspierającym działania samorządu rolniczego pamiątkowe grawertony. Otrzymali je: Jerzy Bachar - szef bartoszyckiego oddziału KOWR, Wojciech Zabłocki - kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego, Tadeusz Wojnicz - powiatowy lekarz weterynarii, Barbara Piorun - kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Bartoszycach, Marek Kuźniewski - członek zarządu Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej oraz nasz redakcja.

Pamiątkowe medale wybite z okazji zakończenia V kadencji przez WMIR otrzymali członkowie Rady Powiatowej.

- Jestem w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej od trzech kadencji. V kadencja była dla mnie kadencją ciągłych zmian. Zmiany nastąpiły już na początku ponieważ rada zdecydowała, że na jej czele stanie kobieta i zostałam wybrana jej przewodniczącą. Za to zaufanie serdecznie dziękuję. W naszym województwie jeszcze tylko w Ostródzie radą powiatową kierowała kobieta - mówiła Agnieszka Kobryń, ustępująca przewodnicząca Rady Powiatowej WMIR w Bartoszycach.

Wspominała zmiany personalne w radzie powiatowej wynikające z rezygnacji jednego z jej członków oraz śmierci pana Jerzego Tatarczaka. Wspomniała kilkukrotne przenosiny biura RP WMIR.

- W trakcie tej kadencji powstał też Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa z połączenia Agencji Nieruchomości Rolnych i Agencji Rynku Rolnego. Część zadań ARR została przeniesiona do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zmieniła się siedziba wojewódzka WIMR. Zmieniały się liczne przepisy, które opiniowaliśmy. Zmienił się pracownik biura powiatowego izby. Tych zmian było naprawdę dużo, ale podsumowując je wszystkie mogę uznać, że te zmiany przyniosły korzyści, choć nadal nie brakuje problemów - mówiła Agnieszka Kobryń.

Przewodnicząca dziękowała wszystkim zebranym i życzyła im ponownego wyboru do izby rolniczej. Wybory odbędą się 28 lipca 2019 roku.

Więcej o minionej kadencji samorządu rolniczego przeczytacie w piątkowym "Gońcu Bartoszyckim".

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages