Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

Podpisano umowę z wykonawcą remontu drogi wojewódzkiej 512

2019-05-21 18:38:34 (ost. akt: 2019-05-21 18:48:16)

Autor zdjęcia: Miron Sycz/Facebook

Już wkrótce ruszą prace związane z modernizacją drogi wojewódzkiej nr 512 na odcinku Pieniężno - Górowo Iławeckie - Bartoszyce. Umowę z wykonawcą podpisano we wtorek 21 maja.

Wartość inwestycji to 269 mln 765 tys zł, a czego aż 228,1 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Pozostałą część zapewnił samorząd województwa (31,2 mln zł) oraz budżet państwa (10,5 mln zł).

Podczas remontu zmodernizowane zostanie 47,9 km dróg. Powstaną obwodnice Górowa Iławeckiego oraz miejscowości Wojciechy. Całkowite zakończenie robót planowane jest na wrzesień 2021 roku.

- W 2021 roku będziemy mieli otwarty szlak od Elbląga przez Frombork, Braniewo, Pieniężno, Górowo Iławeckie do Bartoszyc, połączony z mostem na rzece Łynie, a następnie trasa będzie wiodła dalej, aż do Gołdapi - podkreśla wicemarszałek województwa Miron Sycz.

Kiedy ruszą prace? - Modernizacja rozpoczęła się już na odcinkach Podgrodzie - Frombork oraz Braniewo - Wola Lipecka. Zakończona jest już wycinka drzew, więc można spodziewać się rychłego rozpoczęcia prac drogowych - mówi Miron Sycz.

kwk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages