Michał Kuźniak ponownie na podium Pucharu Świata w kickboxingu

2019-05-19 13:50:24(ost. akt: 2019-05-19 14:00:46)
Michał JKuźniak (z prawej) podczas tegorocznego Pucharu Świata w kickboxingu, który odbył się na Węgrzech

Autor zdjęcia: Screenshot

Michał Kuźniak (Kickboxing Bartoszyce) drugi rok z rzędu wziął udział w Pucharze Świata, który odbył się w Budapeszcie. I ponownie stanął na podium.
Przed rokiem młodszy z braci Kuźniaków zajął drugie miejsce. Tym razem również ukończył rywalizację na tej pozycji.

Michał startował w formule K1 juniorów do 86 kg. W swojej pierwszej walce pokonał Serba Danilo Babovica. Dzień później, w półfinale, zwyciężył z reprezentantem Słowacji Sebastianem Frapso.

W finale rywalem mieszkającego w Szczurkowie zawodnika był Vito Kosar z Chorwacji. Niestety, tutaj zwycięska passa polskiego reprezentanta skończyła się. Walkę wygrał Kosar.

Przypomnijmy, że w tym roku Michał Kuźniak zdobył już dwa tytuły mistrza Polski juniorów. Zawodnik Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo zwyciężał w turniejach w formule kick light oraz low kick.