Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

20 karetek pogotowia pojawi się w Bartoszycach

2019-05-15 10:09:25 (ost. akt: 2019-05-15 10:44:30)
Rok temu w Bartoszycach rywalizowało 20 załóg karetek.

Rok temu w Bartoszycach rywalizowało 20 załóg karetek.

Autor zdjęcia: Leszek Mackiel

Jeśli po 21 maja zobaczycie kawalkadę karetek pogotowia w Bartoszycach lub na drogach powiatu nie będzie to oznaczało dramatycznego zdarzenia tylko to, ze rozpoczynają się Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym

Od 22 do 24 maja 2019 r. na terenie powiatu bartoszyckiego odbędą się XVII Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym, które są eliminacjami do Mistrzostw Polski.

Głównym organizatorem mistrzostw, po raz drugi jest Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach oraz Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ.

— W zawodach weźmie udział 20 zespołów, w tym 5 z naszego województwa i 3 z Ukainy (z Łucka, Kołomyi i Wierchowiny), które oprócz głównej nagrody będą rywalizować o tytuł Mistrza Warmii i Mazur. Przed załogami 10 konkurencji medycznych, w tym 3 nocne. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i zdrowej rywalizacji , a widzom niezapomnianych wrażeń — mówi dyrektor szpitala w Bartoszycach Sławomir Wójcik.

Mistrzostwa zostaną uroczyście otwarte w Galinach 22 maja o g. 17. Otwarcie zostanie poprzedzone panelem wykładowym. Tego samego dnia o g. 21 załogi rywalizujące w mistrzostwach wezmą udział w pierwszej, nocnej konkurencji, której scenariusz jest tajemnicą.

— To, że w Bartoszycach pojawi się 20 karetek nie zmienia niczego w działaniu państwowego systemu ratownictwa medycznego w naszym powiecie. Karetki z systemu nie biorą udziału w zawodach a ich załogi pełnić będą dyżury takie jak każdego dnia. Mistrzostwa nie wpłyną więc na bezpieczeństwo pacjentów — zapewnia Sławomir Wójcik.


Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Zobaczcie zdjęcia z zakończenia mistrzostw w ubiegłym roku:


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. frttt #2733091 | 188.146.*.* 16 maj 2019 10:39

  Na pierdoły zawsze znajdą się pieniądze na pacjentów nie!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Dak #2732777 | 89.228.*.* 15 maj 2019 16:57

   Szpital Bartoszycki to nic innego jak umieralnia . Kto ma inne możliwości leczenia niech ten przybytek omija z daleka . U ojca stwierdziłem typowe objawy przed udarowe . Wezwałem pogotowie ratunkowe . Ojciec o własnych siłach wszedł do karetki . W nocy gdy dostał prawdziwy udar ,od osób leżących razem z nim na sali dowiedziałem się że strasznie krzyczał . Przyszła pielęgniarka zaaplikowała ojcu zastrzyk uspokajający i rano człowiek już był roślinką .

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages