Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Nielegalnie zawiesili plakaty wyborcze [AKTUALIZACJA]

2019-05-07 07:14:29 (ost. akt: 2019-05-07 11:08:28)

Autor zdjęcia: ŁD

Komitety wyborcze wieszają plakaty wyborcze w Bartoszycach. Problem w tym, że nie wszędzie robią to legalnie. Tak było z materiałami wyborczymi jednego z komitetów, które już zostały usunięte a o sprawie poinformowano odpowiednie organy.

"W Bartoszycach zaczęło się nielegalne wieszanie plakatów wyborczych. Jest to niezgodne z prawem, więc karalne. Informacja tą chciałbym nagłośnić
aby wyeliminować w Bartoszycach brzydkie nawyki partii i komitetów wyborczych, tym bardziej że wszyscy pełnomocnicy wyborczy dostali od Urzędnika Wyborczego w Bartoszycach informacje gdzie i na jakich zasadach można wieszać plakaty wyborcze" napisał do nas administrator tablic i słupów ogłoszeniowych w Bartoszycach.

O co chodzi?

W Bartoszycach jest 5 bezpłatnych miejsc, na których tylko administrator może wieszać plakaty przekazane przez komitety. Pozostałe punkty w mieście, które należą do miasta muszą być opłacane zgodnie z opłatą ustaloną kilka lat temu
przez Urząd Miasta Bartoszyce.

4 maja w bezpłatnych miejscach, bez wiedzy administratora pojawiły się plakaty jednego z komitetów wyborczych. Zostały już usunięte a o sprawie został poinformowany burmistrz, Straż Miejska, Urzędnik Wyborczy i Delegatura Krajowego biura Wyborczego w Elblągu.


"W całej Polsce walczy się z nielegalnymi materiałami wyborczymi,
spróbuję walczyć i ja z pomocą innych chętnych osób. Może będzie to mały
wkład, dzięki któremu nie będziemy mieli zaśmiecanych płotów, elewacji i innych miejsc nielegalnymi plakatami wyborczymi." napisał administrator.

andAktualizacja z godz. 11
Administrator słupów i tablic ogłoszeniowych przesłała nam następującą informację:

"Wczoraj po przekazaniu informacji Burmistrzowi, Komendantowi SM oraz Urzędnikowi Wyborczemu p. Edycie Orpik skontaktował się ze mną p. Maciejewski, którego plakaty zawisły nielegalnie w Bartoszycach. Uregulował karę bez żadnych "ale". Mimo wszystko będzie to przestroga dla innych komitetów. Niektóre miasta w Polsce słyną z tego, że wygrały wyborczą wojnę plakatową podczas minionych wyborów samorządowych. Wierzę, że i u nas tak będzie podczas tych i kolejnych wyborów."

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Szymon #2731451 | 5.172.*.* 13 maj 2019 15:18

  Jak już dodajesz zdjęcia do artykułu Debilu to mógłbyś je jakoś wrefikowac. Zdjęcie klepsydry nie jest mile widziane w sieci.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. były ubek #2728801 | 83.9.*.* 8 maj 2019 22:24

  A kogo to Rutkowski po ziemi wytarzał?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. O T U A #2728500 | 83.6.*.* 8 maj 2019 14:10

  Dzięki. Mając serdecznie dosyć sporów PiS-PO oraz nie akceptując i nie tolerując " tęczowego dziadostwa swój głos oddam na pana Maciejewskiego. Dzięki za reklamowanie tego kandydata. Też myślę, że jest tego wart

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Lex #2727784 | 188.147.*.* 7 maj 2019 12:13

  Bravo dla GB, który w ten sposób przyczynił sie do bezpłatnej reklamy. Tym oto sposobem o kandydacie przeczyta jeszcze więcej osób niż zobaczyłoby na plakatach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. kamnpania #2727676 | 91.196.*.* 7 maj 2019 09:23

   Można było zwrócić ie bezpośrednio do zainteresowanych, biuro Posła Maciejewskiego odpowiada na bieżąco. Bartoszyczanin Bartoszyczaninowi nie przepuści i od razu z grubej rury, jak by był to poseł PO/PIS pewnie reakcja była by spokojniejsza.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (11)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages