MDK Bartoszyce sklasyfikowany na miejscach 9-12 w mistrzostwach Polski juniorów młodszych

2019-04-29 08:28:12(ost. akt: 2019-04-29 08:50:25)
Trzy mecze rozegrał podczas turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej zespół MDK Bartoszyce. W Ostrowiu Wielkopolskim wygrał jedno spotkanie i został sklasyfikowany w kraju na miejscach 9-12.
— To nasz życiowy sukces — mówi trener drużyny Andrzej Cichocki. — Wynik jest naprawdę godny uwagi zważając na to, że Bartoszyce nie są dużym ośrodkiem szkoleniowym. Ponadto niektórzy nasi wychowankowie przeszli do większych klubów. Na przykład 3 z nich gra w Szczypiorniaku Olsztyn, który z nimi w składzie awansował do najlepszej ósemki w Polsce.

Bartoszyckiemu zespołowi ten awans nie był już dany. W pierwszym spotkaniu MDK przegrał 21:30 (10:12) z MOS Wrocław, dzień później uległ 22:30 (10:15) gospodarzom turnieju, czyli Ostrovii.

W ostatnim meczu podopieczni trenera Cichockiego pokonali 26:25 (13:12) Czuwaj Przemyśl, zapewniając sobie klasyfikację na miejscach 9-12.

— Trzeba nadmienić, że w naszym zespole gra tylko jeden zawodnik z rocznika 2002, czyli głównego rocznika w juniorze młodszym. Reszta to młodsi zawodnicy z roczników 2003 i 2004 — podkreśla Andrzej Cichocki.

Drużyna dziękuje firmie Nova Mazur oraz Młodzieżowemu Domowi Kultury w Bartoszycach za pomoc w wyjeździe na turniej 1/8 finału MP.

Skład MDK Bartoszyce
Wiktor Kwiatkowski, Dominik Bartnicki, Bartłomiej Działa, Kacper Habiński, Jakub Tokarz, Maciej Kwiatkowski, Jakub Lewandowski, Mateusz Bembas, Szymon Kanclerz, Łukasz Kuhn, Hubert Działa; trener: Andrzej Cichocki, II trener: Jarosław Klimko.

A już w najbliższy weekend o awans do 1/8 finału Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce (w praktyce to mistrzostwa kraju) powalczą młodzicy MDK Bartoszyce. Wszystkie mecze zostaną rozegrane w Gminnej Hali Sportowej w Bezledach. Awans do dalszych gier uzyskają dwa zespoły.