środa, 13 listopada 2019. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Maturzyści z LO im. Stefana Żeromskiego mogą być spokojniejsi

2019-04-25 07:43:43 (ost. akt: 2019-04-25 08:08:04)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Maturzyści LO im. Żeromskiego zostali wczoraj sklasyfikowani co oznacza formalne ukończenie szkoły. Mogą być spokojniejsi. Uczniowie "Mechaniaka" i "Odzieżówki" muszą jeszcze poczekać.

W Bartoszycach, jak dotąd, tylko w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego odbyła się rada pedagogiczna podczas której przyjęto uchwałę o klasyfikacji uczniów klas maturalnych.

Rada odbyła się wczoraj w godzinach porannych. Członkowie komitetu strajkowego mówili nam, że biorą udział w radzie z uwagi na dobro uczniów i nie przerywają strajku.

— Cieszę się, bo trudno mi patrzeć w oczy młodzieży, która trzy lata się tu uczyła, aby zdać maturę. Mamy też uczniów, którzy już mają indeksy na wyższe uczelnie, ale muszą zdać maturę. Jesteśmy z nauczycielami rozdarci. Z jednej strony widzimy, że protestujący mają rację, ale uczniowie przyszli do szkoły w określonym celu i trudno im teraz powiedzieć, że są inne, ważniejsze cele — mówiła dyrektor LO Anna Jurgilewicz.

Rada pedagogiczna w LO miała początkowo odbyć się 23 kwietnia, ale tego dnia nie zdołano zebrać wymaganego prawem kworum i podjęcie uchwały nie było możliwe.

Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach, czyli popularnym "Mechaniaku". Dyrektor zespołu Monika Bogdanowicz zwołała radę klasyfikacyjną na 24 kwietnia na godz. 15:15. Telefonowaliśmy do niej około g. 16.

— Rada nie mogła podjąć uchwały klasyfikacyjnej z powodu braku kworum — poinformowała nas Monika Bogdanowicz, która już wczoraj rano spodziewała się takiej sytuacji, bo na listę strajkujących wpisała się większość nauczycieli. Dodała, że dziś zwoła kolejną radę pedagogiczną.W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 radę klasyfikacyjną przełożono na dziś z uwagi na wczorajszą nieobecność dyrektora zespołu szkół.

We wszystkich bartoszyckich szkołach średnich strajk nauczycieli nadal trwa.

Nauczyciele z którymi rozmawialiśmy mówią, że nawet przeprowadzenie klasyfikacji uczniów nie przesądza o sprawnym przeprowadzeniu matur. O ile do egzaminów pisemnych można powołać komisje nadzorujące złożone z nauczycieli z zewnątrz to już przy maturach ustnych sprawa nie jest tak prosta.

— Pozostaje jeszcze kwestia sprawdzenia prac egzaminacyjnych i to nie tylko maturalnych ale i gimnazjalnych oraz ósmoklasistów. Prace sprawdzają przecież nauczyciele z odpowiednimi uprawnieniami. Jeśli strajkują może się okazać, że nie wszystkie prace zostaną sprawdzone w terminie — mówił nam jeden z nauczycieli.

O sytuacji maturzystów będziemy na bieżąco informować po uzyskaniu nowych wiadomości.

W sytuacji maturzystów przeczytacie też w jutrzejszym "Gońcu Bartoszyckim".

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hm #2722626 | 5.173.*.* 25 kwi 2019 13:46

  Jeszcze poproszę o zwrot pieniążków za nianię do dziecka za czas strajku i nie będę o Was źle myślał.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Meliorant #2722555 | 83.9.*.* 25 kwi 2019 12:17

  Rozsądne i nic więcej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Hepatolog #2722541 | 83.6.*.* 25 kwi 2019 11:59

  15 Dzień strajku plus wolne soboty i Święta to takiego obciążenia żadna wątroba nie wytrzyma Trzeba robić przerwy na regenerację organizmu ;-))

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. uczeń #2722433 | 5.173.*.* 25 kwi 2019 09:48

  Wstyd

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages