Wtorek, 22 września 2020. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Strażacki tydzień. Pożar stodoły, pożary traw i sadzy

2019-04-17 07:57:17 (ost. akt: 2019-04-17 08:01:37)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W okresie 8 do 14 kwietnia br. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 19-krotnie. Odnotowaliśmy 2 zdarzenia zakwalifikowane jako miejscowe zagrożenia oraz 17 pożarów.

W zakresie likwidacji miejscowych zagrożeń strażacy podejmowali interwencje związane m.in. z pomiarem tlenku węgla w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w miejscowości Smolanka oraz usunięciu pochylonego drzewa, które stwarzało zagrożenie dla użytkowników drogi wojewódzkiej nr 594 w okolicach miejscowości Troksy.

Działania gaśnicze jakie zarejestrowaliśmy w minionym tygodniu to pożary traw, pozostałości roślinnych i nieużytków rolnych oraz dwa pożary sadzy w przewodach kominowych.

8 kwietnia bartoszyccy strażacy dysponowani byli do zadymienia w piwnicy budynku jednorodzinnego w Sokolicy, które powstało na skutek zapalenia się opału składowanego w pobliżu pieca grzewczego.

13 kwietnia około godziny 9:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Bartoszycach wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Dęby. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Bartoszyc oraz cztery zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych Górowo Iławeckie, Kamińsk, Kandyty i Toprzyny.

Działania strażaków polegały między innymi na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów wody w natarciu na palący się budynek gospodarczy, podaniu jednego prądu wody w obronie na zagrożony budynek mieszkalny, zorganizowaniu zaopatrzenia wodnego z pobliskiego stawu oraz rozbiórce drewnianych elementów poszycia dachowego.

W wyniku tego pożaru spaleniu uległ budynek gospodarczy, ciągnik rolniczy i samochód osobowy.

kpt. Krystian Masalski

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages