Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Owacja na stojąco w BDK dla aktorów Misterium Męki Pańskiej

2019-04-14 21:28:33 (ost. akt: 2019-04-14 21:45:09)
Misterium Męki Pańskiej w Bartoszyckim Domu Kultury

Misterium Męki Pańskiej w Bartoszyckim Domu Kultury

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W niedzielny wieczór 14 kwietnia w Bartoszyckim Domu Kultury wystawiono Misterium Męki Pańskiej. Sala widowiskowa była wypełniona po brzegi.

- Najpiękniejsze kazanie nie jest w stanie poruszyć tak wielu serc, jak dzisiaj zrobił ten spektakl - powiedział ks. Artur Oględzki, proboszcz parafii farnej, po wystawieniu w Bartoszyckim Domu Kultury Misterium Męki Pańskiej.

Jego słowa były chyba najlepszą puentą niedzielnego wydarzenia. W pełni podzielali je widzowie, którzy aktorom misterium zgotowali owację na stojąco. Nic dziwnego, bo przygotowane zostało ono bardzo dobrze, a co najważniejsze, nie powielało schematów podobnych spektakli.

Misterium przedstawiało oczywiście wydarzenia związane ze śmiercią Jezusa i jego zmartwychwstaniem. Wszystko podane zostało jednak w nowoczesnej odsłonie: sąd nad Synem Bożym odbywał się w teraźniejszej... sali sądowej, w imieniu ludu Chrystusa na ukrzyżowanie skazał... Król Popu, nie obyło się bez prób przekupstwa wysokich rangą funkcjonariuszy publicznych.

Świetnym pomysłem okazało się nakręcenie filmu, w którym dźwigającego krzyż Jezusa można było zobaczyć w galerii handlowej oraz na ulicach Bartoszyc. Film został tak zmontowany, że kiedy na ekranie Chrystus wszedł do budynku BDK, nagle z łoskotem otworzyły się drzwi prowadzące do sali widowiskowej i zebrani ujrzeli go niosącego krzyż.

Sala w domu kultury wypełniona była niemal po brzegi. Kwadrans przed rozpoczęciem spektaklu trudno już było znaleźć wolne miejsce w sali widowiskowej. Widzowie nie szczędzili na koniec braw młodym i tym już nieco starszym aktorom, którzy z zapałem podjęli się realizacji przedsięwzięcia. Należały im się one!

Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages