środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Aż 26 pożarów suchych traw. Tak minął tydzień strażaków

2019-04-09 07:54:15 (ost. akt: 2019-04-09 07:57:21)

Autor zdjęcia: Straż Pożarna

W okresie od 1 kwietnia do 7 kwietnia br. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 36 razy. Odnotowaliśmy 7 zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia i 29 pożarów.

W zakresie likwidacji miejscowych zagrożeń strażacy podejmowali interwencje związane m.in. z wypadkami drogowymi w miejscowościach Troszkowo i Kamińsk, usuwaniem powalonych drzew tarasujących przejazd w Sępopolu i Zielenicy, zabezpieczeniem meczu piłki nożnej w Sępopolu oraz zabezpieczeniem spływu morsów w Bartoszycach.

Pożary jakie zarejestrowaliśmy w minionym tygodniu to głównie pożary traw, do których strażacy wyjeżdżali 26 razy.

Pozostałe działania gaśnicze jakie zarejestrowaliśmy to pożar ubrań na balkonie budynku mieszkalnego, pożar sadzy w przewodzie kominowym oraz pożar śmietnika kontenerowego.

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych.

Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności są doskonałym materiałem palnym, co w połączeniu z nieodpowiedzialnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów.

Za większość pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek. Niestety, wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że spalenie suchej trawy użyźni w sposób naturalny glebę, co spowoduje szybszy i bujniejszy wzrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne.

Przypominamy, że wypalanie traw i pozostałości roślinnych jest zabronione.

st. kpt. Piotr Kowalski

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages