Bartoszycka liga mężczyzn: w finale i o trzecim miejscu zdecydować musiały złote sety

2019-03-26 09:04:04(ost. akt: 2019-03-26 09:16:53)
Finaliści siatkarskiej ligi mężczyzn w sezonie 2018/2019: Karos (białe koszulki) i Górowo Iławeckie

Autor zdjęcia: Karolina Marzec/Facebook/Siatkówka w Bartoszycach

Dobiegła końca rywalizacja w siatkarskiej lidze mężczyzn w Bartoszycach. Tytuł obroniła ekipa Karosu, ale w finale musiała trochę napracować się, by pokonać drużynę z Górowa Iławeckiego.
Pierwszy finałowy mecz wygrał Karos. W rewanżu lepsi okazali się jednak górowianie. Ich zwycięstwo 3:1 (19, 18, 024, 25) sprawiło, że o tytule musiał zdecydować tzw. złoty set, w którym grano do 15 punktów.

Ten lepiej ułożył się dla Karosu. Wygrał on 15:9 i obronił zdobyty przed rokiem tytuł. Karos wygrał bartoszycką ligę po raz czwarty, bo najlepszy był również w latach 2009 oraz 2010.

Złoty set decydował również o trzecim miejscu w obecnych rozgrywkach. Tutaj pierwsze spotkanie wygrał Farmer, ale w rewanżu zwyciężyli Niezdecydowani, którzy pokonali rywali 3:2 (-21, 23, -17, 23, 11). W dodatkowym secie zwyciężył Farmer (15:12), zapewniając sobie trzecie miejsce.