Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Uczniowie "Odzieżówki’" w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

2019-03-25 09:25:57 (ost. akt: 2019-03-25 09:32:44)

Uczniowie ZSP nr 2 w Bartoszycach: Adam Michalski i Piotr Ramotowski uzyskali tytuł finalisty etapu centralnego III Edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Etap ogólnopolski olimpiady odbył się na Uniwersytecie Warszawskim w dniach od 22-23 marca 2019 r. Do finału centralnego zakwalifikowało się pięcioro uczniów "Odzieżówki"’: Weronika Stapel, Adam Michalski, Piotr Ramotowski, Marcin Jabłoński i Patryk Majcher.

W finale olimpiady uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań, którego autorami byli nauczyciele akademiccy. Obejmował on tematykę dotyczącą: stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa i obronności, systemu obronnego RP.

Gośćmi finału byli: Sekretarz Stanu Ministerstwa Obrony Narodowej gen. Marek Łapiński, podsekretarz stanu ds. parlamentarnych, prawnych, traktatowych, konsularnych, Narodów Zjednoczonych i praw człowieka prof. Piotr Wawrzyk.

Po napisaniu testu uczniowie zwiedzili Muzeum Wojska Polskiego i zapoznali się z historią i tradycją oręża polskiego.

Głównym organizatorem olimpiady był Uniwersytet Warszawski przy współpracy z 14 uczelniami wyższymi w Polsce. Patronat honorowy nad olimpiadą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

Tematyka olimpiady obejmowała treści programowe ujęte w podstawie programowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie przedmiotów: wiedza o społeczeństwie, historia oraz edukacja dla bezpieczeństwa, dotyczące bezpieczeństwa i obronności państwa oraz utrzymania porządku publicznego.

Uczniów przygotowywał Jarosław Puszko.

ZSP 2Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages