Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Seminarium Karate Shinkyokushin odbyło się w Bisztynku

2019-03-25 07:00:00 (ost. akt: 2019-03-25 10:03:41)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Pod hasłem: "Nie piję, nie palę, nie biorę!" odbywało się w Bisztynku Seminarium Karate Shinkyokushin zorganizowane przez Bartoszycki Klub Kyokushin Karate, przy wsparciu samorządu miasta i gminy Bisztynek. Poprowadził je Eugeniusz Dadzibug.

Dwa dni trwało Seminarium Karate Shinkyokushin zorganizowane przez Bartoszycki Klub Kyokushin Karate, w sali szkoły podstawowej w Bisztynku.

Odbywało się ono pod hasłem: "Nie piję, nie palę, nie biorę!".

Wzięło w nim udział 85 zawodników w każdym wieku i z bardzo różnym doświadczeniem w karate. Seminarium i treningi w jego ramach poprowadził Eugeniusz Dadzibug (6 dan), o którym Andrzej Litwin (3 dan) - trener bartoszyckich karateków mówił, że to człowiek legenda, znany nie tylko w kraju, ale i na świecie zawodnik i propagator karate.

Eugeniusz Dadzibug to karateka, ur. w 1959 roku, wielokrotny mistrz Polski i Europy w walkach (kumite) oraz konkurencji tameshi-wari (test rozbijania przedmiotów). Był również uczestnikiem mistrzostw świata.

Seminarium rozpoczęło się od złożenia swoistej przysięgi zawierającej podstawowe ideały karate. O tych ideałach a w tym szacunku do drugiego człowieka, czy nie stosowaniu karate poza salą treningową i zawodami mówił Eugeniusz Dadzibug oraz m.in. burmistrz Bisztynka Marek Dominiak.


Andrzej Litwin wręczył medale pamiątkowe "Za zasługi dla Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate". Otrzymali je: redaktor naczelny TVK Bart-Sat Adam Malinowski i redaktor Piotr Stapaj, dyrektor szkoły w Bisztynku Judyta Mączarska, shihan Eugeniusz Dadzibug i sempai Dominika Klimaszewska. Wyróżniono także zawodników torbami reprezentacyjnymi za wzorową postawę na treningach Klaudię Więczkowską i Bartosza Stefaniaka.

Potem przyszedł czas na treningi prowadzone przez Eugeniusza Dadziboga, kory nie tylko inicjował poszczególne ćwiczenia, prezentował je, ale też omawiał i tłumaczył ich znaczenie dla ciała i ducha.

W ciągu całego seminarium przewijał się temat spędzania czasu wolnego zwłaszcza przez ludzi młodych, ograniczanie się ich do "przebywania" w świecie wirtualnym, zatracania umiejętności rozmowy i ograniczania bezpośrednich kontaktów. Karate jest jednym ze sposobów zmiany tych postaw.

Uczestnicy seminarium otrzymali na zakończenie certyfikaty udziału w nim.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages