Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Dzień Wagarowicza spędzili w komendzie policji

2019-03-23 07:57:16 (ost. akt: 2019-03-23 08:01:25)

Autor zdjęcia: KPP w Bartoszycach

Pierwszy Dzień Wiosny potocznie zwany "dniem wagarowicza", to dobra okazja do zorganizowania dzieciom i młodzieży niecodziennych zajęć, które zachęcą je do pozostania w szkole i uniknięcia sytuacji, w których uczniowie opuszczają szkolny teren. Z propozycją nieco odmiennej lekcji wyszły jednostki Policji, które w ramach Pierwszego Dnia Wiosny zorganizowały Dni Otwarte z dostępem dla uczniów wszystkich placówek oświatowych ze swojego terenu.

Zamiast się nudzić i chodzić bez celu po mieście, odpowiedzieli na zaproszenie i przyszli do komendy policji. W sumie 51 osób odwiedziło policjantów w miejscu ich pracy.

Wszyscy zwiedzający mieli dziś szczęście, bo wyjątkowo w policyjnym areszcie nie było osób zatrzymanych i mogli wejść i zobaczyć jak wygląda policyjny areszt.

Oficer prasowy oprowadzała ciekawe świata dzieci i młodzież, pokazując jak pracują policjanci. Bez wątpienia wizyta w areszcie robiła na zwiedzających duże wrażenie.

Najmłodszym wagarowiczem, który bardzo chciał zobaczyć jak wygląda komenda policji był 4–letni chłopiec, który przyszedł z równie ciekawymi mamą i babcią. Do chłopca dołączyło 2 kilkuletnich braci, których przyprowadziła mama, aby mogli ciekawie spędzić dzień.

Na pamiątkę spotkania chłopcy otrzymali od policjantki zawieszki odblaskowe.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages