Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Bezledy. Witaj wiosno!

2019-03-22 07:04:27 (ost. akt: 2019-03-22 07:11:26)

Autor zdjęcia: Anna Dymek

Przedszkolaki z Bezled wyruszyły na spotkanie wiosny i głośno ją przywoływały witając kwiatami, piosenkami i balonikami. Wiosna nie ma już wyjścia. Musi w Bezledach zagościć już na dobre.

Wiosna... Jej nadejście jest doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić małym dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

W naszym przedszkolu przygotowania do powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola, zaczęto zakładać małe hodowle cebuli. Dzieci uczyły się nowych piosenek, wierszy i inscenizacji.

W czwartek 21 marca wzięły udział w obrzędzie „Pożegnania zimy - powitania wiosny”. O godz.10 wszystkie przedszkolaki, pod opieką wychowawczyń, zebrały się przed przedszkolem, by wyruszyć barwnym korowodem przez Bezledy.

Z wiosennymi piosenkami na ustach, gromkim skandowaniem, pięknymi kwiatami z bibuły i balonikami w dłoniach udały się w kierunku szkoły oraz osiedla mieszkaniowego, aby radośnie oznajmić wszystkim dookoła, że to „już wiosna”.

Pogoda dopisała, roześmiane twarze uczestników tego wesołego pochodu oświetlało od czasu do czasu wiosenne słońce.

Po powrocie do przedszkola dzieci śpiewały znane piosenki o wiośnie, wykonywały prace plastyczne, układały kwiaty korzystając z rozsypanki geometrycznej, brały udział w rozwiązywaniu zagadek wiosennych.

Przedszkolaki stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i zagości u nas na dobre.

Alina Dymek


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages