Wtorek, 10 grudnia 2019. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Minister sprawiedliwości zdecydował, że Sąd Pracy pozostanie w Bartoszycach

2019-03-22 06:52:09 (ost. akt: 2019-03-22 07:00:23)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Batalia o Sąd Pracy w Bartoszycach trwała od stycznia bieżącego roku. Wtedy pojawiły się pierwsze informacje o zamiarze jego likwidacji. Stanowiska i opinie sprzeciwiające się temu wyrażali: prezes Sądu rejonowego w Bartoszycach, Rada Miasta Bartoszyce i poseł na Sejm RP Adam Ołdakowski. Poniżej publikujemy pismo jakie otrzymaliśmy z Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Informuję, że decyzją Ministra Sprawiedliwości Wydział Pracy w Sądzie Rejonowym w Bartoszycach nie zostanie zlikwidowany. Planowana reorganizacja wydziałów pracy w sądach rejonowych okręgu olsztyńskiego w pozostałym zakresie pozostaje bez zmian.

21 marca 2019 r. do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynęło pismo z Departamentu Kadr i Organizacji Sądów Powszechnych i Wojskowych informujące, że Minister Sprawiedliwości podjął decyzję o odstąpieniu od reorganizacji polegającej na zniesieniu IV Wydziału Pracy w Sądzie Rejonowym w Bartoszycach i przekazaniu rozpoznawanych w nim spraw do Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Jednocześnie przypomnę, że wciąż planowane jest przeprowadzenie zmian organizacyjnych polegających na zniesieniu wydziałów pracy w Sądach Rejonowych w Biskupcu i Szczytnie wraz z przekazaniem rozpoznawanych w nich spraw do wydziałów pracy w innych sądach naszego okręgu.

Zmiany organizacyjne w wyżej wymienionych sądach są podyktowane niskim, malejącym z roku na rok wpływem spraw z zakresu prawa pracy do wydziałów przewidzianych do likwidacji.

Jednocześnie chcę zwrócić uwagę, że planowana reorganizacja umożliwi prezesom sądów rejonowych sprawniejsze zarządzanie pracą w podległych im jednostkach poprzez np. skierowanie sędziego do orzekania w bardziej obciążonym wydziale.

Przeprowadzenie wyżej wymienionych zmian planowane jest z dniem 1 kwietnia 2019
r.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
 

W dzisiejszym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego" znajdziecie szerszy materiał wskazujący dlaczego Sąd Pracy w Bartoszycach powinien zostać utrzymany i jakich argumentów użyły osoby, które się temu sprzeciwiały. Dodajmy, że były to głównie argumenty społeczne.

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zlkwidować sądy #2702739 | 77.111.*.* 24 mar 2019 09:37

  sędziów na psychiatryczne leczenie

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. 1134 #2702138 | 83.9.*.* 22 mar 2019 22:03

  Sąd tak. Sędziów wymienić. Za mała odporność na władzę polityczną.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages