Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Uczniowie z Sokolicy odwiedzili komendę policji

2019-03-17 07:05:12 (ost. akt: 2019-03-17 07:10:25)

Autor zdjęcia: KPP w Bartoszycach

Uczyć, informować, zapobiegać – to cele profilaktycznego programu policyjnego „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Tym razem uczniowie z klas I - III Szkoły Podstawowej w Sokolicy gościli w Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach i przyglądali się pracy funkcjonariuszy.

Komenda policji w Bartoszycach gościła 34 uczniów z klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Sokolicy. Wizyta rozpoczęła się od oglądania motocykli, quada i radiowozu. Dzieci ustawiały się w kolejce, bo każde z nich chciało wsiąść na motocykl. Najwięcej wrażeń przyniósł dzieciom dźwięk policyjnej syreny, każde z nich chociaż na chwilę włączało policyjne sygnały.

W miłej atmosferę policjantka rozmawiała z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m. in., o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa, pieszego poruszania się po chodniku lub po lewej stronie drogi i konieczności noszenia odblasków.

Dzieci otrzymały od policjantki zawieszki odblaskowe i wiedziały, że muszą je przypiąć do plecaka, po czym obiecały to zrobić jeszcze w autokarze w czasie drogi powrotnej do szkoły.

Przy okazji spotkania uczniowie usłyszeli o ciekawej, choć wymagającej służbie funkcjonariuszy policji. Jeden z chłopców mógł ubrać strój, w którym policjanci uczestniczą w zabezpieczeniu m. in. meczów, czy demonstracji.

Uczniowie zobaczyli jak wygląda stanowisko dowodzenia w jednostce - „dyżurka”, przyglądali się obrazom z miejskiego monitoringu i z zaciekawieniem słuchali o policyjnym areszcie, do którego, niestety nie mogli wejść z uwagi na zatrzymanych.

Kilku ochotników miało okazję sprawdzić na czym polega badanie stanu trzeźwości, okazało się, że nie jest to taka prosta czynność jak mogłoby się wydawać.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages