Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Święto Bezpiecznego Przedszkolaka w przedszkolu nr 2

2019-03-16 07:49:15 (ost. akt: 2019-03-16 07:56:17)

Autor zdjęcia: Danuta Banach

Bezpieczeństwo dzieci przebywających w naszym przedszkolu jest dla nas bardzo ważne, ponieważ bezpieczne dziecko to dziecko szczęśliwe, wesołe i ufne. W związku z tym w naszej pracy podejmujemy wiele działań w temacie „Bezpieczny Przedszkolak to Ja”, podnoszących bezpieczeństwo dzieci w przedszkolu i środowisku.

Nasze przedszkole ubiega się o certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. W ramach tego realizujemy wiele programów i projektów edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa w celu kształtowania umiejętności społecznych i emocjonalnych dzieci.

W nasze działania włączamy rodziców , społeczność lokalną, instytucje działające na rzecz zapobiegania zjawisku przemocy i bezpieczeństwa dzieci.

I właśnie 14 marca 2019 r. gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli instytucji, z którymi współpracujemy, które dbają o nasze bezpieczeństwo.
Tego dnia w naszym przedszkolu odbyło się Święto Bezpiecznego Przedszkolaka, którego celem było promowanie bezpiecznego stylu życia, utrwalenie wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i właściwego zachowania się w różnych sytuacjach.

Podczas spotkania wystąpiły dzieci z grupy „Jeżyki” w inscenizacji pt. „Leśna Szkoła Ruchu Drogowego” przygotowane pod kierunkiem nauczycielek Jolanty Dzik i Danuty Banach oraz dzieci z grupy „Pszczółki” prezentując inscenizację pt. „Z bajką bezpieczniej”, przygotowane przez nauczycielkę Krystynę Sekitę.

Podczas tej uroczystości został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Bezpieczny Przedszkolak”, w którym brali udział dzieci i rodzice.

Wręczono dyplomy i nagrody. Jesteśmy przekonani, że dzieci wyposażone w wiedzę na temat bezpieczeństwa i zdrowia będą potrafiły przewidywać i unikać zagrożeń, będą potrafiły pokonywać trudne sytuacje w przedszkolu, w domu, a następnie  w szkole.

Danuta BanachCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages