Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Młodzieniec przebrany za Jezusa chodził ulicami Bartoszyc [ZDJĘCIA]

2019-03-15 16:01:12 (ost. akt: 2019-03-16 08:36:27)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Niemałe poruszenie wywołał w piątkowe popołudnie 15 marca młodzieniec, który ucharakteryzowany na Jezusa Chrystusa chodził ulicami Bartoszyc dźwigając sporych rozmiarów krzyż.

Młodzieńca-Jezusa można było spotkań m.in. na ulicy Bema, przy wylocie z miasta w kierunku Bezled. Chodził po chodniku, kilka razy przemierzył też pobliskie przejście dla pieszych.

Jego pojawienie się zaskoczyło mieszkańców. Jedni patrzyli zaskoczeni, inni robili zdjęcia. Przejeżdżający ulicą Bema kierowcy i ich pasażerowie oglądali się za niecodzienną postacią.

Nie był to jednak żaden happening, ani prowokacja. W ślad za Jezusem podążała kamera, która nagrywała jego przechadzki. Wszystko na potrzeby przygotowywanego Misterium Męki Pańskiej, które zostanie wystawione w Niedzielę Palmową 14 kwietnia w Bartoszyckim Domu Kultury (g. 19.15).

Zresztą w pobliżu kręcenia scen można było zauważyć ks. Pawła Szumowskiego z parafii farnej w Bartoszycach.

- Sceny wykorzystamy później w filmiku, który zaprezentujemy podczas spektaklu oraz w materiale promującym go. Chcemy zrobić misterium w formie nowoczesnej, współczesnej, żeby pokazać widzom, że misterium Jezusa dwa tysiące lat temu wciąż jest aktualne - powiedział ks. Szumowski.

kwkCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages