Kolejna drużyna MDK Bartoszyce została mistrzem województwa!

2019-03-14 20:19:33(ost. akt: 2019-03-14 20:51:14)

Młodzicy MDK Bartoszyce wygrali ligę wojewódzką! W nagrodę nie tylko awansowali do ćwierćfinałów mistrzostw Polski, ale w pierwszy weekend maja będą też gospodarzami jednego z turniejów tej fazy rozgrywek.
W rewanżowym meczu finałowym bartoszyczanie bronili niewielkiej, dwubramkowej przewagi, jaką wypracowali sobie tydzień wcześniej w Kętrzynie. Trener MDK Andrzej Cichocki przestrzegał nawet, że dwa gole to niewielka różnica i nic jeszcze nie jest przesądzone.

Miał rację. Rozegrany w Bartoszycach rewanż był nerwowym meczem i miał swoją dramaturgię. W pierwszej połowie wynik niemal cały czas oscylował wokół remisu. Jeśli jedna z drużyn wyszła na minimalne prowadzenie, rywale natychmiast wyrównywali.

W 16. minucie na dwie bramki przewagi wyszli kętrzynianie (11:9), jednak sześć minut później było już 14:12 dla gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie remisem.

Druga część meczu miała bardzo podobny przebieg. W 30. minucie było 18:16 dla MOSiR-u, ale w 36. na tablicy znowu pojawił się remis (20:20).

Nerwowo było w ostatnich minutach. Kętrzyn znowu objął dwubramkowe prowadzenie (25:23 w 47. minucie, czyli 3 minuty przed końcem spotkania), a gdyby jego przewaga wzrosła do trzech goli, to on byłby mistrzem województwa.

W ostatniej minucie MOSiR rzucił na 26:24, potem gospodarze stracili piłkę, ale w ostatniej akcji spotkania goście trafili w poprzeczkę i wynik już nie uległ zmianie. Złote medale zawisły na szyjach zawodników MDK dzięki temu, że zdobyli więcej bramek na wyjeździe.

Tym samym MDK zdobył drugie już w tym sezonie mistrzostwo województwa. Wcześniej po złote medale sięgnęła drużyna chłopców.