Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

W porządku nadzwyczajnej sesji m.in. sprawa likwidacji IV Wydziału Pracy w sądzie oraz budowa mostu

2019-03-14 12:01:05 (ost. akt: 2019-03-14 12:30:25)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Na poniedziałek 18 marca zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bartoszyce. Początek obrad o g. 8.

W porządku obrad znalazło się podjęcie przez radę stanowiska w sprawie likwidacji IV Wydziału Pracy Sądu Rejonowego w Bartoszycach. Radni mają wyrazić swój "zdecydowany sprzeciw" przeciwko zamierzeniom Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jak można m.in. przeczytać w przygotowanym stanowisku, "pozbawienie mieszkańców ich prawa do rozpatrywania skarg spraw pracowniczych w najbliższej dla nich jednostce pogorszy dodatkowo ich sytuację ekonomiczną", "wydłuży się okres oczekiwania na rozstrzygnięcie spraw", a dodatkowo mieszkańcy będą ponosić dodatkowe koszty związane z dojazdem do właściwego im Wydziału Pracy.

Stanowisko to mają otrzymać m.in. Zbigniew Ziobro, Ministerstwo Sprawiedliwości, poseł Adam Ołdakowski oraz starosta powiatu Zbigniew Nadolny.

W porządku obrad jest również projekt uchwały zawierającej deklarację miasta o przystąpieniu do realizacji budowy w Bartoszycach drugiego mostu. Podobną deklarację podjęli niedawno radni powiatowi.

Przystąpienie do budowy jest wymaganą formalnością. Wiadomo jednak, że inwestycja oznacza większe niż deklarowane wcześniej pieniądze, jakie samorządy miasta Bartoszyce oraz powiatu bartoszyckiego będą musiały na ten cel przeznaczyć.

Jak napisano w uzasadnieniu projektu uchwały, "Koszt zadania po aktualizacji kosztorysu inwestorskiego to ok. 43 mln zł, w tym wkład własny beneficjenta to ok. 23 mln zł". Powiat deklaruje kwotę 4 mln zł, a miasto Bartoszyce 16 mln zł. Pieniądze te trzeba będzie wpłacić w latach 2020-2022, a kwoty dofinansowania w poszczególnych latach będą znane po rozstrzygnięciu przetargu.

Podczas sesji radni dokonają również zmian osobowych w komisjach, a także odniosą się do skargi na działalność Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bartoszycach.

kwk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Okrz #2698999 | 5.173.*.* 17 mar 2019 10:59

  Zobaczymy most jak świnia kosmos, basen kryty też widzimy, rozryte miasto, halę bazarową i sportową które może za 5lat powstaną. Władza poprzednia jak i obecna to zwykli karierowicze bez szkoły i ogłady najlepiej to trzeba wymienić czym prędzej towarzystwo wzajemnej adoracji bo wkrótce to zostanie nam tylko parę szkół, zus i US jako miejsca pracy. Petrykowski rusz tą pustą banią i myśl jak ogarnąć problemy a nie następnego cymbała na wiceburmistrza zatrudniasz. Inwestora na strefę ekonomiczną należy szukać aby mieszkańcy młodzi mieli pracę na miejscu za godziwe pieniądze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. NBA #2698994 | 37.248.*.* 17 mar 2019 10:45

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Rozbawiony #2698387 | 83.6.*.* 15 mar 2019 22:05

  Teraz protesty !!!!! Likwidacja jest już przesądzona. Teraz to się módlcie by nie zlikwidowano sądu w ogóle jak aresztu śledczego to po pierwsze. Po drugie stawiam dolary przeciw orzechom, że w następnym roku zostanie zlikwidowana co najmniej jedno liceum w powiecie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. hmm #2697934 | 176.97.*.* 15 mar 2019 07:49

   zadłużenie miasta to coś ok 38 mln i jeszcze most 16 mln to razem 54 mln zł, rekordowo

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. allsynonim #2697819 | 31.0.*.* 14 mar 2019 21:09

   Czy z nowego mostu będą korzystać tylko mieszkańcy miasta . Czemu w kosztach nie partycypują gminy Górowo , Sepopol , Bisztynek . Podobnie jak z pomocą w kwestii "pożyczki" na wynagrodzenia dla nauczyciela szkół pogimnazjalnych powiat wyciagnął ręce tylko i wyłącznie do samorządu miasta Bartoszyce . A pozostałe gminy to z tych dobrodziejstw nie korzystają lub korzystać nie będą

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   Pokaż wszystkie komentarze (25)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages