Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Policjantka zachęcała młodzież z „Mechaniaka” do wstąpienia w szeregi policji

2019-03-14 09:55:47 (ost. akt: 2019-03-14 10:02:01)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Młodzież, z którą spotkała się funkcjonariuszka z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, za niespełna 2 miesiące będzie zdawać maturę. Co później? Część z nich już pewnie wie. Dla tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali, policjantka przedstawiła ofertę pracy w policyjnym mundurze.

W środę 13 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, czyli tzw. „Mechaniaku”, policjantka spotkała się z tegorocznymi maturzystami. Funkcjonariuszka zachęcała młodzież do wstąpienia w szeregi policji i opowiedziała o swojej służbie, mówiąc o najciekawszych jej aspektach, ale i o trudnych momentach, które są nieodłącznym jej elementem.

Młodzież obejrzała spot autorstwa Zespołu Prasowego KWP w Olsztynie promujący służbę w policji i oraz film pokazujący, jak wygląda test sprawności fizycznej, który trzeba zdać, aby dostać się w policyjne szeregi.

Młodzież dowiedziała się, że w każdą 3. sobotę miesiąca w godz. 10-14 w auli sportowej Oddziałów Prewencji Policji w Olsztynie przy ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 3 (dawna ul. Pstrowskiego) może spróbować swoich sił na torze przeszkód i skorzystać z rad policyjnych instruktorów.

Uczestnicy spotkania byli zainteresowani szczególnie tym, jak wyglądają i na czym polegają testy psychologiczne oraz jak przebiega szkolenie podstawowe. Większość z nich twierdziła, że bez problemu zdałaby test sprawności fizycznej. Obecny na spotkaniu nauczyciel wychowania fizycznego zaproponował uczniom, aby to sprawdzić na najbliższej lekcji wuefu.

Policjantka poinformowała młodzież, że Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie od 1 października 2019 r. uruchamia 4-letnie studia oficerskie na kierunku: Nauka o Policji. Oferta jest skierowana do uczniów klas maturalnych (w szczególności klas mundurowych o profilu policyjnym), którzy w bieżącym roku przystąpią do egzaminu dojrzałości.

O przyjęcie na studia Nauka o Policji może ubiegać się osoba, która znajduje się na liście kandydatów do służby w policji, a więc przeszła pozytywnie procedurę doboru do służby i złożyła akces podjęcia studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Jedynie 120 miejsc na tym kierunku sprawia, iż mówi się, że będą to elitarne studia dla najlepszych z najlepszych. Limit miejsc dla poszczególnych komend wojewódzkich (Stołecznej) policji ustala komendant — Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, proporcjonalnie do stanu etatowego danego garnizonu.

Absolwent studiów otrzyma tytuł zawodowy licencjata. Ponadto ukończenie studiów umożliwi absolwentowi przystąpienie do egzaminu oficerskiego, którego pozytywny wynik będzie stanowił podstawę do mianowania go na pierwszy stopień oficerski w korpusie oficerów młodszych policji.

KPP Bartoszyce

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 1991 / 2016 #2698331 | 91.196.*.* 15 mar 2019 19:52

  Ad. 1 Zapier...ć w szklarni +50st.C po 12 godzin 6 dni w tygodniu to nie jest alternatywa przeciwko policji. Nie wierzcie w te bzdety. Ad.2 Rzeczywiście policja wśród lokalnych służb mundurowych wypada w dzisiejszych czasach blado. Nr Wojsko Polskie ( praca pn.pt. 7/15, zabawa w wojnę, przyśpiewki i defilady. ogólne udawanie, duże możliwości szkoleń w tym językowych, zajęć sprawnościowych, a nade wszystko DOSTAJECIE MIESZKANIE lub normę mieszkaniową ok. 60 tyś na członka rodziny )Nr 2 Straż Pożarna ( super system pracy 24h, nic się nie dziej to nic nie robisz, a że rzadko coś się dzieje więc jw.Po przespanej służbie wypoczęty wracasz do domu i spokojnie drugi etat możesz ogarniać) 3. Straż Graniczna ( wąski zakres zadań, ogólnie mało roboty, dobry sprzęt, dobra baza lokalowa,a jak nie wiadomo co z fantem zrobić wzywa policję .Zbyt dużo kobiet i i natłok tzw.sygnalistów) 4. Policja jest od wszystkiego, zbyt dużo zadań, zbyt mało ludzi, marny wysłużony tabor, kiepski sprzęt , stare budynki. Nocki weekendy, święta ,patologia, krew, trupy, agresja fizyczna pijanych i naćpanych, zaszczani, chorzy zakaźnie przeciwnicy to dzień jak co dzień )5 Służba Więzienna nie bez powodu przez osadzonych zowie funkcjonariuszy Sługa Więzienny i to zamyka w jednym zdaniu klimat tej formacji. Jeśli kogoś urażają moje spostrzeżenia ma prawo mieć inne zdanie, ja mam takie jak napisałem :-) Na koniec mała rada, chcecie znać prozę służby w policji pogadajcie z liniowymi policjantami, a opowieści komórek rekrutacyjnych, rzeczników i innych tub propagandowych traktujcie z przymrożeniem oka. Często ludzie tam pracujący nigdy nie zatrzymali żadnego bandyty a służbę znają z notatek, raportów i seriali tv.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nie dajcie się ogłupić #2697864 | 37.8.*.* 14 mar 2019 22:16

  w Holandii przy tulipanach zarobić 3x więcej i nikt wam nie będzie pluł w twarz

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. 123 #2697806 | 83.9.*.* 14 mar 2019 20:37

   Jeszcze kilka ładnych lat wstecz było 20-30 chętnych na jedno miejsce. Rządzący tak ześwinili ten zawód, że teraz wstyd próbować dostać się deo Policji.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Ona #2697574 | 188.147.*.* 14 mar 2019 14:17

    To już naprawdę bieda w policji jeśli namawiają młodzież z MECHANIAKA do wstąpienia w szeregi policji hehe

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. ? #2697461 | 82.145.*.* 14 mar 2019 11:29

    Wstąp do Policji zanim Policja wstąpi do Ciebie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages