Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Bezledy. Edukacyjna wycieczka do Bartoszyc

2019-03-10 06:55:40 (ost. akt: 2019-03-10 07:06:40)

Autor zdjęcia: Joanna Borys

Uczniowie z Bezled poznawali, podczas wycieczki do Bartoszyc, zawody strażaka, bibliotekarza, restauratora i bankowca.

Dopełnieniem procesu edukacyjnego najmłodszych uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach była zorganizowana w przeddzień Dnia Kobiet wycieczka do Bartoszyc.

Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego, upowszechnienie form aktywnego wypoczynku, wdrożenie do przedsiębiorczości oraz promocja czytelnictwa.

Dodatkowo zapoznanie uczniów z zawodami takimi, jak bibliotekarz, strażak, restaurator czy dyrektor banku - w ramach doradztwa zawodowego

Pierwszym przystankiem wycieczki uczniów klasy I i III była bartoszycka siedziba Straży Pożarnej.

Podopieczni zwiedzili biura, garaż z samochodami i sprzętem strażackim. Dowiedzieli się też, jak wygląda od kuchni praca strażaka i z jakimi niebezpieczeństwami się wiąże.

To tu nasi podopieczni mieli okazję uczestniczyć w symulacji pożaru w sali edukacyjnej „Ognik”. Ubrani w strażackie stroje gasili i ewakuowali się zagrożonego miejsca jak prawdziwi strażacy, wzywali pomoc oraz wykazywali się wiedzą dotyczącą sposobów ewakuacji oraz radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia życia przez ogień.

Po tak wyczerpującej akcji potrzebowaliśmy chwili wytchnienia, a gdzie można się najlepiej wyciszy… oczywiście w bibliotece, dlatego kolejnym przystankiem naszej podróży była wizyta w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji, a konkretnie w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej.

Tu z kolei, oprócz zwiedzania, nasi najmłodsi uczestniczyli w przygotowanych przez panie bibliotekarki zajęciach zatytułowanych: „ Poznajemy bibliotekę pedagogiczną, jej zbiory i pracę bibliotekarza”, „Historia pisma, przyborów pisarskich” oraz „Zabawy z kodowaniem i programowaniem dla najmłodszych”.

Oprócz uczty dla ducha, na drodze naszej podróży nie zabrakło również uczty dla ciała. W jednej z bartoszyckich restauracji posililiśmy się w iście królewskim stylu. Po sytym obiedzie delektowaliśmy się królewskimi deserami, by pełni sił ruszyć dalej.

Ostatnim etapem naszej wycieczki było spotkanie z dyrektorem jednego
z zaprzyjaźnionych ze szkołą banków. Dzieci zwiedziły salę obsługi klienta, biura. Dowiedziały się czym zajmują się pracownicy w poszczególnych działach i na stanowiskach w banku.

To była bardzo wyczerpująca edukacyjna wycieczka, ale nikt nie narzekał. Zmęczeni, lecz z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do szkoły, by planować kolejne wojaże.

Joanna BorysCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages