Niespodzianki w siatkarskiej lidze kobiet. Bartoszki i Cresovia nie zagrają w finale

2019-03-08 09:18:38(ost. akt: 2019-03-15 10:17:28)

Niespodziankami zakończyły się półfinały play off w siatkarskiej lidze kobiet w Bartoszycach. Dwie najlepsze drużyny rundy zasadniczej, czyli Bartoszki i Cresovia, nie spotkają się w finale rozgrywek.
Bartoszki wygrały rundę zasadniczą z kompletem zwycięstw. Jednak już w pierwszym półfinale play off musiały uznać wyższość zawodniczek MDK/ZSP nr 2, przegrywając w pięciu setach.

Tie break musiał wyłonić również zwycięzcę drugiego spotkania. I tym razem lepsza okazała się drużyna ZSP nr 2, awansując tym samym do finału ligi, gdzie będzie miała szansę na powtórzenie sukcesu z 2016 roku, kiedy to zwyciężyła w rozgrywkach.

Ich finałowym rywalem będzie Al-Kos, który co prawda przegrał drugie spotkanie z siatkarkami z Górowa Iławeckiego, które w rundzie zasadniczej zajęły drugie miejsce, ale wygrał później złotego seta.

Mecze finałowe MDK/ZSP nr 2 — Al-Kos rozegrane zostaną we wtorek 12 marca (sala przy Gimnazjum nr 2, g. 18.15) oraz w piątek 15 marca (sala przy SP nr 7, g. 17).

Natomiast terminy spotkań Cresovia — Bartoszki o trzecie miejsce to piątek 15 marca (sala przy SP nr 7, g. 19) oraz piątek 22 marca (sala przy SP nr 7, g. 18).

W lidze mężczyzn rozegrano pierwszy mecz finałowy, w którym Karos pokonał bez straty seta ekipę z Górowa Iławeckiego. Drugie spotkanie zaplanowano na piątek 22 marca (sala przy SP nr 7, g. 20).

Z kolei rywalizacja o trzecie miejsce w lidze pomiędzy zespołami Niezdecydowanych i Farmerem odbędzie się we wtorek 12 marca (sala przy Gim nr 2, g. 20) oraz we wtorek 19 marca (sala przy Gim nr 2, g. 18.15).