Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Harcerki odwiedziły Punkt Przedszkolny w Bezledach

2019-03-07 10:08:30 (ost. akt: 2019-03-07 10:12:15)

Kilka dni temu, z okazji "Dnia myśli braterskiej", do grupy najmłodszych dzieci z Punktu Przedszkolnego w Bezledach (grupa Pszczółki) zawitały harcerki ZHP w Bartoszycach.

Druhny w niezwykle zajmujący sposób opowiedziały dzieciom o idei harcerstwa oraz o tym, co to znaczy być harcerzem, opowiadały o swoich obowiązkach, zadaniach, zaprezentowały swoje mundury i wyjaśniły dzieciom, co oznaczają kolory i znajdujące się na nich naszywki.

Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały zgromadzony sprzęt, niezbędny każdemu harcerzowi oraz brały aktywny udział w rozmowie z gośćmi.

Następnie dzielne harcerki przeprowadziły zajęcia dotyczące bezpieczeństwa. Pokazały najmłodszym dzieciom, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i jak się zachować w czasie zabaw z rówieśnikami.

Na koniec razem z Pszczółkami wykonały makietę przedstawiającą bardzo ważne zawody, tj.: policjanta, strażaka i lekarza oraz umieściły przy nich numery alarmowe, bezpieczną drogę wraz z sygnalizacją świetlną.

Uwieńczeniem spotkania był wspólny śpiew oraz pląsy przy piosenkach harcerskich, co wprowadziło wszystkich zebranych w radosny nastrój. Naszym harcerkom bardzo dziękujemy za miło spędzony czas.

Beata ZłonkiewiczCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages