Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Rada Miasta Bartoszyce z nowym przewodniczącym. Poprzednią odwołano

2019-02-28 11:42:29 (ost. akt: 2019-02-28 12:15:59)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Podczas dzisiejszej (28.02.) sesji Rady Miasta Bartoszyce odwołano dotychczasową przewodniczącą rady Wiolettę Machniewską i powołano nowego przewodniczącego.

Wniosek o odwołanie przewodniczącej złożyła grupa sześciu radnych. Podpisali się pod nim Tadeusz Azarewicz, Stanisław Dubicki, Ryszard Sarzyński, Urszula Kaczmarek, Lucyna Jędryczka oraz Zbigniew Lipiejko.

W uzasadnieniu napisano m.in., że przewodnicząca "wykazała się naganną postawą na sesjach Rady Miasta, brakiem znajomości realiów miasta oraz brakiem współpracy z Radą i Burmistrzem". Dodano także, że w styczniu Zarząd Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Bartoszycach cofnął radnej swoją rekomendację (w ostatnich wyborach startowała właśnie z listy PiS).

Część radnych nie mogła pogodzić się z takim uzasadnieniem. Dopytywali, co to znaczy "naganna postawa". Radna Anna Binięda powiedziała, by wnioskodawcy mieli odwagę, by wprost powiedzieć, że sprawa odwołania Wioletty Machniewskiej jest kwestią polityczną.

W głosowaniu tajnym 14 radnych opowiedziało się za odwołaniem dotychczasowej przewodniczącej, 6 było temu przeciwnych. Samej Machniewskiej nie było podczas obrad.

Chwilę później obsadzono wakat. Jedynym kandydatem na stanowisko przewodniczącego rady był Stanisław Dubicki. Jego osobę poparło 13 radnych, przeciwko było 3.

kwk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (31) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. naganny #2691807 | 157.25.*.* 4 mar 2019 09:55

  To że kogoś odwołano, potem kogoś powołano to normalne w historii parlamentaryzmu. Ale w Bartoszycach stała się rzecz historyczna. Radna z PiS, która zgłaszała odwołaną przewodniczącą na tą funkcję dzisiaj po trzech miesiącach podpisuje się za Jej odwołaniem z przyczyny nagannego zachowania, nie potrafiąc tego uzasadnić. Ale to jeszcze pestka. Później radny z innego klubu (quazi SLD) odczytuje tekst laudacyjny i zgłasza na przewodniczącego rady przewodniczącego nowo powołanego klubu PiS. Nasuwa się pytanie - czy nie było w klubie PiS nikogo kto potrafiłby zarekomendować swojego szefa na "marszałka bartoszyckiego parlamentu" ?. Czy gdzieś w Polsce mogło takie coś się wydarzyć ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. As #2691099 | 94.254.*.* 2 mar 2019 21:42

  No i co z tego jak w Brunonie organistka to konkubina proboszcza a biskup ramionami wzrusza

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Oko #2690656 | 83.31.*.* 1 mar 2019 20:50

   Boją się Pani Machniewskiej bo nie jest w układzie. Ma odwagę prawdę mówić. Wielu pasibrzuchow bartoszyckich czuje sie zagrożonych. Jest uczciwa to jej wada.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. 21 #2690442 | 37.47.*.* 1 mar 2019 13:55

   Radni, sami siebie oszukują zarzucając P.Wilolecie naganne zachowanie. Może niech uderza się w pierś. Jakie jest ich zachowanie. Szacun dla tej merytorycznej kobiety. Pani Wioleta będzie fundamentem zmian. Na tym fundamencie zbudujemy nową platformę dla miasta bez układów. To Jest potrzebne do odnowy miasta na wielu płaszczyznach. To że coś się buduje, remontuje, to nie jest do końca odnowa kiedy burzy się relacje. Czy komuś na tym zależy? Dobrze, że wśród Bartoszyczan są jeszcze ludzie racjonalnie oceniajacy sytuacje i ludzi nie budują relacji.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Czesióóóó #2690293 | 83.9.*.* 1 mar 2019 09:57

    Może wreszcie w takim miasteczku powiatowym jak Bartoszyce skończymy z tym kto z PIS, PO, SLD, czy PSL. A zajmiemy się tym kto co proponuje i jakie ma rozwiązania dla miasta. Bo jak widzę mało kto coś w tym mieście zrobił dla jego rozwoju od długiego czasu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (31)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages