Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Wyjaśnienie wójta gminy Bartoszyce dotyczące śmieci przy drodze Jarkowo — Łojdy

2019-02-27 14:46:22 (ost. akt: 2019-02-27 14:52:04)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

W poniedziałek 25 lutego opublikowaliśmy tekst naszego czytelnika (z dokumentacją zdjęciową) dotyczący zaśmieconej drogi Jarkowo — Łojdy. Poniżej odpowiedź wójta gminy Bartoszyce Andrzeja Dychy.

W związku z artykułem dotyczącym zaśmiecenia pasa drogi prowadzącej z Jarkowa do Łojd uprzejmie wyjaśniam, że w dniu 25 lutego 2019r. pracownik Urzędu Gminy Bartoszyce dokonał lustracji w terenie wzdłuż drogi prowadzącej z Jarkowa do Łojd.

W wyniku oględzin stwierdzono, że w pasie drogi zalegają opakowania z tworzyw sztucznych, opakowania ze szkła, worki foliowe, czarna folia, terakota, kafle, fragment szafy, kartonowe opakowania po fajerwerkach, gąbki z foteli samochodowych, uszczelki, gruz, części samochodowe, potłuczone szyby okienne, puszki aluminiowe, elementy nadwozia samochodu.

Droga prowadząca z Jarkowa do Łojd składa się z dwóch działek. Właścicielem jednej z działek jest Skarb Państwa Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie, do którego w dniu 25 lutego br. wysłano wezwanie do uprzątnięcia pasa drogowego.

Właścicielem drugiej działki (drogi) jest Gmina Wiejska Bartoszyce. Konieczność uprzątnięcia odpadów komunalnych z poboczy drogi gminnej zgłoszono do Konsorcjum „EKO-BARTKO”, odbierającego odpady komunalne z terenu Gminy Bartoszyce. Uprzątnięcie terenu wzdłuż drogi będącej własnością Gminy Bartoszyce nastąpiło w dniu 27 lutego br.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Bartoszyce, informujemy, że w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jaką ponosicie Państwo na rzecz Gminy, odbiór odpadów komunalnych jest nielimitowany.

Oznacza to, że w ramach tej opłaty możecie oddać wszystkie odpady komunalne, jakie powstały na Waszej nieruchomości. Poza tym mieszkańcy Gminy Bartoszyce mogą nieodpłatnie przekazać odpady komunalne, jakie powstały na ich nieruchomościach do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w miejscowościach Tolko i Wysieka.

Mając na celu ewidencjonowanie odpadów komunalnych w PSZOK, w momencie przekazania odpadów należy okazać dla pracownika PSZOK swój dowód osobisty oraz potwierdzenie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Poza tym dwa razy w roku Gmina organizuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych i elektroodpadów z każdej posesji zgłoszonej uprzednio do Urzędu Gminy. O terminie zbiórki poinformujemy Państwa wkrótce za pośrednictwem sołtysów i strony internetowej www.gmina-bartoszyce.pl.

Ponadto informujemy, że koszty likwidacji dzikich wysypisk znajdujących się na gruntach będących własnością Gminy Wiejskiej Bartoszyce są finansowane ze środków, które uiszczają właściciele nieruchomości zamieszkałych. Im więcej jest dzikich wysypisk na terenie gminy, tym większe będą koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, co może wiązać się z podwyżką opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tug #2690020 | 37.248.*.* 28 lut 2019 18:24

  Bo to jest afera na miarę naszych możliwości. Pracownik dokonał lustracji i stwierdził występowanie śmieci. Brakuje tylko listu gończego oraz nagrody za wskazanie sprawcy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkaniec #2689696 | 91.196.*.* 28 lut 2019 10:14

  To jest prawdziwy gospodarz. Brawo.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mk #2689685 | 81.15.*.* 28 lut 2019 09:59

  Grupa miłośników oraz pasjonatów sportów dziękuje Panu Wójtowi za szybką interwencję w sprawie wyżej wymienionego problemu. Taka natychmiastowa reakcja zmienia i kieruje Naszą Gminę na właściwe tory. Serdeczne dzięki

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. kuki #2689492 | 94.254.*.* 27 lut 2019 21:38

  A gdzie jest Jarkowo? Tej wioski już dawno nie ma. Została wchlonieta przez miasto Bartoszyce. Obecnie podzielona jest byla wioska na ul. Bema i na ul. Armii Krajowej.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. KoH #2689346 | 188.146.*.* 27 lut 2019 17:13

  @Mieszkaniec... to poczytaj tu ile zapłacisz za śmieci które produkujesz Informacja dotycząca podwyżki opłat za odpady komunalne w gminie Bartoszyce http://bartoszyce.wm.pl/569843,Informacj a-dotyczaca-podwyzki-oplat-za-odpady-kom unalne-w-gminie-Bartoszyce.html Tam komentarze wyłączono bo dopiero byłoby podziękowanie od mieszkańców. "eżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny, stawka opłaty wynosi 21 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość, natomiast jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób nieselektywny, stawka opłaty wynosi 41 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość"

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Pokaż wszystkie komentarze (9)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages