MDK zrobił, co do niego należało i awansował do finału mistrzostw województwa młodzików

2019-02-23 14:51:59(ost. akt: 2019-02-23 15:01:58)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

MDK Bartoszyce zwycięsko wyszedł z półfinałowego dwumeczu mistrzostw województwa młodzików z Truso Elbląg. Tym samym drużyna zapewniła sobie awans do finału rozgrywek.
Rozegrany w hali przy ul. Limanowskiego rewanż był tylko formalnością. W pierwszym meczu MDK pokonał na wyjeździe Truso aż 63:15, więc niemal niemożliwym wydawało się odrobienie przez rywali strat.

I rzeczywiście, wynik sobotniego spotkania ani przez chwile nie był zagrożony. Od pierwszych minut MDK wykorzystywał błędy przeciwników i kontrami zdobywał kolejne bramki. Elblążanie swoje pierwsze trafienie zdobyli dopiero po 13 minutach gry.

W ekipie gospodarzy zagrali m.in. młodsi zawodnicy, z rocznika 2006, którzy niedawno świętowali mistrzostwo województwa w swojej kategorii wiekowej.

Ostatecznie drużyna z Bartoszyc wygrała 44:13 (23:6) i awansowała do finału ligi wojewódzkiej młodzików. Tam zmierzy się najprawdopodobniej z MOSiR-em Kętrzyn, który w pierwszym półfinale okazał się lepszy od Szczypiorniaka Olsztyn (wygrał 27:16).

Skład MDK
Bramkarze:
Konrad Koszelnik, Korneliusz Lewoń

Zawodnicy z pola: Jakub Tokarz, Szymon Janowicz, Wiktor Broniek, Piotr Lewandowski, Filip Tokarz, Michał Pasławski, Marcel Grzywnowicz, Dominik Bogucki, Bartłomiej Harhaj, Grzegorz Miciul, Dominik Jankowski (2006), Szymon Borys (2006)