Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Dzień Bezpiecznego Internetu w szkole w Sokolicy

2019-02-19 07:47:15 (ost. akt: 2019-02-19 07:51:13)

Autor zdjęcia: Urszula Bekiesza

W roku 2019 Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł na 5 lutego. W związku z tym w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy 15 lutego 2019 r. podsumowano działania przeprowadzone w ramach obchodów tego święta, których koordynatorem była p. Bożena Mączyńska.

Hasło „Działajmy razem” zobowiązuje, dlatego też w placówce zorganizowano konkurs plastyczny pn. „Bezpieczny Internet” w trzech kategoriach: klasy I –III, IV – VI oraz VII, VIII i III klasy gimnazjum.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Ponadto we wszystkich klasach odbyły się lekcje na  temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Społeczność uczniowska czeka jeszcze na spotkanie z policjantem, który przeprowadzi z młodzieżą pogadankę na powyższy temat.

Obchody zakończyły się apelem, który przygotowali uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem p. Bożeny Mączyńskiej.

Zaprezentowali oni scenki obrazujące zagrożenia wynikające z nieprawidłowego korzystania z Internetu, m.in. zawieranie nowych znajomości tą drogą, wykonywanie zdjęć i nakręcanie filmików bez czyjejś zgody, dokonywanie kradzieży własności intelektualnej.

Było to bardzo pouczające i kolejny raz przypomnieliśmy sobie o ważnych zasadach związanych z naszym życiem – zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

Urszula Bekiesza


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages