Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Świętowali Walentynki oddając krew

2019-02-14 15:21:52 (ost. akt: 2019-02-14 15:37:37)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Ponad 25 litrów krwi oddali dziś uczestnicy Akcji z Sercem, czyli akcji honorowego dawstwa krwi zorganizowanej przez klub HDK im. dr. Jana Chilmanowicza przy OR PCK w Bartoszycach. Krew oddało 56 osób.

W punkcie krwiodawstwa w szpitalu w Bartoszycach było dziś tłoczno, gwarno i wesoło. Pojawiło się tam aż 63 osoby deklarujące chęć oddania krwi. Ostatecznie pobrano ją od 56 osób co daje 25 litrów i 200 ml krwi, która już trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

Jak się dowiedzieliśmy 13 osób oddało krew po raz pierwszy.

- Zorganizowaliśmy akcję akurat w Walentynki, bo zarówno 14 lutego jak i 8 marca uważamy za dni wyjątkowe, związane z uczuciami i chcemy je łączyć z akcjami dzielenia się tym co mamy cennego, czego nie da się zastąpić niczym innym - powiedział Karol Łomecki z klubu Honorowych Dawców Krwi przy Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Bartoszycach.

- To dwa dni, których symbolem jest serce. W tym roku 8 marca akcję organizuje inny klub HDK więc nie chcieliśmy dublować akcji. Kolejną naszą akcję planujemy na 17 czerwca i będzie to akcja w ambulansie do pobierania krwi - informował Karol Łomecki.

Osoby, które dziś oddały krew zostały obdarowane piernikowymi sercami, wejściówkami na lodowisko w Bartoszycach oraz gadżetami RCKiK i jednej z fundacji udzielającej pomocy osobom niepełnosprawnym i poszkodowanym w wypadkach.

Czas oczekiwania na oddanie krwi wypełniono przyjazną atmosferą. Była to okazja do rozmów, żartów, śmiechu, dowcipu.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages