Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Ekologiczne warsztaty w języku niemieckim w szkole w Żydowie

2019-02-14 07:43:38 (ost. akt: 2019-02-14 07:47:59)

Autor zdjęcia: Anna Murawska

Wpływ działalności człowieka na środowisko i wynikające z tego konsekwencje, podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz trudne terminy w języku niemieckim - taki charakter miały warsztaty przeprowadzone 8 lutego przez konsultantkę z Goethe Institut, panią Agnieszkę Kozakiewicz.

Warsztaty były nagrodą za zwycięstwo w konkursie zorganizowanym przez Goethe Institut Warschau i wydawnictwo Klett w ramach projektu „Erlebnisreise mit Deutsch” („Z niemieckim w drogę”) pod tytułem „Recycling? Na klar!” („Recycling? Ależ oczywiście!”).

W gronie zwycięzców tego konkursu znalazła się Zuzanna Sinkiewicz, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie.

Warsztaty w języku niemieckim z ekologii i ochrony środowiska zostały przeprowadzone w szkole dla uczniów z klas IV, V, VII. Uczniowie przemieszczali się pomiędzy stacjami zadaniowymi i posługując się językiem niemieckim rozwiązywali łamigłówki, grali w gry, poszukiwali odpowiedzi na pytania, rozwiązywali problemy związane z ochroną środowiska.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach i z satysfakcją zdobywali nowe umiejętności.

Edukacja proekologiczna ma charakter interdyscyplinarny, kształtuje nowe przyzwyczajenia, postawy, ukierunkowuje na podejmowanie rozważnych działań dla dobra człowieka i otaczającej przyrody.

Anna Murawska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages