Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Robert Turuta nowym radnym gminy Bartoszyce

2019-02-11 07:28:59 (ost. akt: 2019-02-11 07:39:19)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Wczoraj w okręgu nr 4 w gminie Bartoszyce odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Bartoszyce. Mandat radnego uzyskał Robert Turuta.

Wybory zarządzono w związku z tym, że radnym Rady Gminy Bartoszyce z okręgu nr 4 został wybrany Andrzej Dycha, który następnie został wybrany wójtem gminy Bartoszyce a w związku z tym jego mandat radnego wygasł.

Uprawnieni do głosowania mieszkańcy okręgu nr 4 swe głosy oddawali w lokalu w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach. Uprawnionych do głosowania było 638 wyborców. Głosy oddało 148. Frekwencja wyniosła więc nieco ponad 23 proc.

Robert Turuta startujący z własnego komitetu wyborczego wyborców uzyskał 117 głosów. Sylwia Maria Kondraciuk uzyskała 31 głosów. Również startowała z własnego komitetu wyborczego wyborców.

Oboje ci kandydaci startowali w wyborach samorządowych, które odbywały się 14 października 2018 r. Wówczas Robert Turuta startował z Komitetu Wyborczego PSL i uzyskał 55 głosów. Sylwia Maria Kondraciuk startowała z KWW Bogusława Miluskiego i uzyskała 54 głosy.

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages