Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Pilipiuk

2019-02-04 08:54:49 (ost. akt: 2019-02-04 08:58:24)

Autor zdjęcia: Bartoszycki Dom Kultury

Bartoszycki Dom Kultury zaprasza 7 lutego o godz. 18 na wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Pilipuk. Wstęp wolny.

Pani Elżbieta Pilipiuk jest mieszkanką Bartoszyc od urodzenia i emerytowaną nauczycielka. Pracę zawodową zaczęła mając 19 lat. W latach licealnych była zaangażowana w harcerstwie. Otrzymała stopień podharcmistrza i była instruktorem zuchowym.

Ukończyła WSP w Olsztynie. Pracowała w szkole podstawowej, w internacie liceum ogólnokształcącego oraz w domu dziecka. Ma kochaną rodzinę: rodzeństwo, męża i trzy córki, zięciów oraz pięcioro wspaniałych wnucząt.

Kocha muzykę poważną i teatr. Należy do Klubu Podróżnika, DKK, jest członkiem grupy artystycznej „MEMHIA” działającej przy bibliotece miejskiej.

W 2014 roku wstąpiła do Stowarzyszenia Literackiego „Barcja” w Bartoszycach.

Pasją Pani Elżbiety jest malarstwo sztalugowe i literatura. Miała wiele wystaw i wernisaży malarskich m.in. w Bartoszycach, Sępopolu, Żydowie, Rodnowie, Wiatrowcu, Dobrym Mieście, Olsztynie i Bisztynku.

Tematyka obrazów to architektura, pejzaże, przyroda. W zbiorach są też prace o tematyce religijnej. Technika, którą stosuje Pani Elżbieta to akryl na płótnie. Wiele prac znajduje się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Źródło:
Bartoszycki Dom Kultury

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages