Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

14-latka zasłabła w czasie kąpieli. Ona i jej bliscy zatruli się czadem

2019-02-01 14:40:15 (ost. akt: 2019-02-01 14:47:31)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych. Szczęśliwie 14 – latka, która w trakcie kąpieli straciła przytomność zdążyła wcześniej krzyknąć, prosząc o pomoc domowników.

Wczoraj (31 stycznia) służby ratunkowe zostały wezwane do jednego z domów wielorodzinnych na ul. Bema, gdzie 14 – latka straciła przytomność w trakcie kąpieli.

Siostra nieprzytomnej 14 – latki wbiegła do łazienki po tym jak jej siostra krzyknęła wołając pomocy. Z piecyka gazowego w łazience wydobywał się dym. 14 – latka straciła przytomność, a jej siostra wezwała służby.

W domu były jeszcze opiekun dzieci i mały chłopiec. Wszyscy trafili do szpitala. Szczęśliwie skończyło się tylko na strachu. 14 – latka w szpitalu odzyskała przytomność. Życiu nastolatki i pozostałych domowników nic nie zagraża.

Policjanci ustalili, że w tym domu w połowie stycznia interweniowali strażacy z powodu nieszczelnego przewodu kominowego, który miał być już udrożniony.

Dochodzenie pomoże w wyjaśnieniu wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

PRZYPOMINAMY!

Przepisy zobowiązują do czyszczenia kominów!

Art. 62 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1202, ze zm.) zobowiązuje właścicieli i zarządców obiektów budowlanych, w tym bloków mieszkalnych i domów jednorodzinnych do okresowej kontroli, co najmniej raz w roku stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).


Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages