środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Policyjny dozór wobec mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad matką

2019-01-31 14:14:08 (ost. akt: 2019-01-31 14:22:05)
Zdjęcie jest tylko ilustracją

Zdjęcie jest tylko ilustracją

Autor zdjęcia: http://www.sxc.hu

W środę 30 stycznia prokurator z Bartoszyc wydał postanowienie o zastosowaniu dozoru policji wobec 62–letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak jego matka dzień wcześniej poprosiła o interwencję.

Pokrzywdzona kobieta powiedziała policjantom, co dzieje się w jej domu. Postanowiła przerwać milczenie i przyznała, że jej syn wyzywa ją, ubliża, wygania z domu, popycha, ciągle grozi pobiciem i uderza pięściami po ciele i głowie.

Mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad matką. W środę 30 stycznia prokurator wydał postanowienie o dozorze dla mężczyzny podejrzewanego o przestępstwo znęcania się nad rodziną. Zgodnie z postanowieniem, mężczyzna musi dwa razy w tygodniu zgłaszać się w komendzie policji.

To nie koniec nałożonych na 62–latka obowiązków. Mężczyzna musi wyprowadzić się od matki, ma też zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Za przestępstwo znęcania się nad rodziną kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Krzyczy, poniża, ubliża, wygania z domu, popycha w końcu uderza. Takie zachowanie wobec osoby najbliższej – żony, męża, czy dziecka to PRZESTĘPSTWO nie domowa kłótnia!

Osoby pokrzywdzone przemocą domową często cierpią długie miesiące, a nawet lata, zanim zdecydują się zgłosić sprawę policji. Świadomość osoby krzywdzonej takim zachowaniem i umiejętność powiedzenia STOP jest najistotniejsza, aby zacząć działać i poradzić sobie z problemem.

Nie bez znaczenia w tego rodzaju sprawach są postronni świadkowie – sąsiedzi, którzy często słyszą co dzieje się za ścianą i powinni reagować, bo przemoc domowa nie jest prywatną sprawą ani oprawcy, ani ofiary.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. XXX #2673708 | 176.97.*.* 1 lut 2019 17:38

    I co z tego dozoru policji i zakazu zbliżania się. Za miesiąc wróci będzie robił to samo

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages