Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Sąd umorzył postępowanie przeciwko urzędniczce jeżdżącej bez żarówki [AKTUALIZACJA]

2019-01-24 12:28:36 (ost. akt: 2019-01-24 13:49:25)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Urzędniczka skarbowa Joanna L., która w listopadzie 2017 roku przed zastosowaniem prowokacji w warsztacie samochodowym pod Bartoszycami wyjęła z lampy auta żarówkę i jechała bez oświetlenia nie została dziś ukarana przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Sąd uznał, że jej czyn nie był szkodliwy społecznie.

Sąd w Bartoszycach zajął się dziś wnioskiem policji o ukaranie urzędniczki skarbowej Joanny L. obwinionej o jazdę samochodem bez należytego oświetlenia. To efekt głośnej prowokacji kontrolerek skarbówki wobec mechanika, który nie wystawił paragonu za wymianę żarówki w aucie.

Joanna L. była obwiniona o to, że w listopadzie 2017 r. na drodze gminnej z Bartoszyc do Sędławek kierowała samochodem, wiedząc, że nie jest „należycie zaopatrzony w wymagane urządzenie”, tj. w żarówkę pozycyjną lampy tylnej prawej.

Wniosek o ukaranie urzędniczki to pokłosie słynnej prowokacji urzędniczek skarbowych z Bartoszyc, o której napisaliśmy jako pierwsi w kraju.

Przed chwilą otrzymaliśmy informację, że sąd, po rozpoznaniu sprawy i kilkunastominutowej przerwie zdecydował o umorzeniu tego postępowania.

- Nie znamy jeszcze podstaw tego umorzenia. Policja wnosiła o ukaranie obwinionej. Nie jest wykluczone, że po uzyskaniu uzasadnienia tego orzeczenia złożymy odwołanie. Najpierw jednak musimy zapoznać się z uzasadnieniem - podkreśla podkom. Łukasz Grabczak z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

and

Komunikat Sądu Okręgowego w Olsztynie

Sąd Rejonowy w Bartoszycach postanowieniem z dnia 24 stycznia 2019 r. umorzył postępowanie w sprawie Joanny L. obwinionej o jazdę samochodem bez należytego oświetlenia. Orzeczenie w tej sprawie nie jest prawomocne.

W dniu 22 listopada 2018 r. do Sądu Rejonowego w Bartoszycach wpłynął wniosek komendanta miejscowej jednostki policji o ukaranie Joanny L.

Joanna L. została obwiniona o to, że w dniu 24 listopada 2017 r. między godz. 13 a 14 na drodze gminnej Bartoszyce – Sędławki kierowała samochodem marki Toyota, wiedząc, że pojazd nie był należycie zaopatrzony w wymagane urządzenia, tj. żarówkę pozycyjną lampy tylnej prawej (tj. o czyn z art. 96 §l pkt. 5 kw).

Sąd Rejonowy w Bartoszycach zarządzeniem z dnia 23 listopada 2018 r. wszczął postępowanie w tej sprawie, natomiast postanowieniem z dnia 24 stycznia 2019 r., na podstawie art. 5 § 1 pkt 2 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, umorzył postępowanie przeciwko Joannie L.

W ocenie Sądu Rejonowego z zebranego w tej sprawie materiału dowodowego wynika, że faktycznie Joanna L. będąc właścicielem samochodu osobowego marki Toyota dopuściła się prowadzenia wskazanego pojazdu na drodze publicznej wiedząc, że jej pojazd nie jest należycie zaopatrzony w wymagane urządzenia, w tym przypadku w żarówkę tylnej lamy.

Sąd zwrócił jednak uwagę, że obwiniona bezpośrednio po zauważaniu braku żarówki udała się do profesjonalisty (tj. do mechanika posiadającego zakład w najbliżej położnej od swojego ówczesnego położenia miejscowości) w celu uzupełnienia tego braku. Sąd Rejonowy w takim zachowaniu obwinionej nie dopatrzył się społecznej szkodliwości czynu.

Nadmienię, że Sądowi rozpoznającemu powyższą sprawę z urzędu znany był dalszy przebieg zdarzeń z udziałem Joanny L. i świadka Cezarego S., jednakże nie miał on znaczenia dla rozstrzygnięcia odpowiedzialności obwinionej o czyn z art.96 § 1 pkt 5 Kodeksu Wykroczeń.

Na postanowienie w tej sprawie służy zażalenie do Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Agnieszka Żegarska
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w OlsztynieCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (64) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. logo #2680072 | 5.185.*.* 12 lut 2019 09:33

  Jak się ta kobieta nazywa L ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kebab #2673899 | 159.205.*.* 2 lut 2019 00:15

  ciekawe czy znajdzie się kiedyś ktoś , kto ruszy te "święte krowy" . Ale taka jest niezawisłość sądów . parafrazując - w słowniku ludzi cywilizowanych nie ma wystarczająco obelżywych słów aby określić takie uzasadnienie sądu jak i tych którzy je sformułowali. Dlaczego taki sędzia ma NAS wszystkich za kretynów ? powinien być natychmiast usunięty z zawodu. potrzebna jest natychmiastowa reforma sądownictwa -i to kardynalna i natychmiastowa. Będąc na miejscu sędziego wstydziłbym sie wypocić taki KAŁ. TEN "SĘDZIA" NARUSZYŁ DOBRE IMIĘ OBYWATELI TEGO KRAJU TRAKTUJĄC NAS WSZYSTKICH JAK BEZMUZGIE BURAKI. E TAM SZKODA gadać

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. qeu #2670404 | 31.0.*.* 27 sty 2019 20:00

  Teraz US sprawdzi czy mechanik wykazał dochód w zeznaniu podatkowym.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. co? #2670115 | 5.173.*.* 27 sty 2019 06:10

  To chyba nie orzeczenie Sądu. Umyślność działania sprawcy jest ewidentna. Reforma sądownictwa musi być.Kim jest sędzia?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. t #2670114 | 5.173.*.* 27 sty 2019 06:08

  Za to czyn społecznie szkodliwy popełnił mechanik mając dobre serce. Porażka Polski.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (64)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages