Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Uczyli się od policjanta jak zachować się bezpiecznie podczas ferii

2019-01-23 14:57:45 (ost. akt: 2019-01-23 15:02:34)

Autor zdjęcia: Bożena Kiszło

Przedszkolaki z Bezled spotkały się z policjantem i dowiedziały jak bezpiecznie zachowywać się podczas zimowych, feryjnych zabaw, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze i radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Bezpieczne zajęcia i zabawy w czasie zimy - to dobry temat do omówienia z dziećmi w okresie, gdy zima w pełni, pagórki pokryte grubą warstwą śniegu, zamarznięte zbiorniki wodne i dużo wolnego czasu.

Należy zastanowić się i zadać pytania dotyczące bezpieczeństwa dzieci i zapewnienia im właściwej opieki podczas różnych zajęć i zabaw tj.: "W jaki sposób organizować dzieciom czas wolny, aby były bezpieczne?, "Dlaczego nie wszystkie miejsca zajęć i zabaw dzieci są bezpieczne?"," Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo dzieci?" itp.

W przedszkolu w Bezledach odbyło się spotkanie z policjantem, aspirantem Wojciechem Bałdygą, który przeprowadził pouczające zajęcia z dziećmi, pomógł rozwiązać różne problemy i odpowiedział na wiele pytań zadanych przez przedszkolaków.

Podczas spotkania dzieci poznały i utrwaliły zasady bezpieczeństwa i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach w różnych miejscach i okolicznościach, a zwłaszcza podczas zabaw na śniegu i lodzie oraz w pobliżu dróg.

Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, dzieci obdarzyły gościa zaufaniem, podziękowały za ciekawe spotkanie, a pan policjant wręczył wszystkim odblaski.
Bożena Kiszło


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages