Poniedziałek, 26 października 2020. Imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Nastąpi zmiana w Radzie Powiatu. Zbigniew Pietrzak zrezygnował z funkcji radnego

2019-01-23 11:50:30 (ost. akt: 2019-01-24 08:56:57)
Zbigniew Pietrzak (w środku) podczas sesji Rady Powiatu

Zbigniew Pietrzak (w środku) podczas sesji Rady Powiatu

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Radny powiatu bartoszyckiego Zbigniew Pietrzak zrezygnował z funkcji radnego. Opublikował oświadczenie na ten temat

Oto treść oświadczenia jakie Zbigniew Pietrzak opublikował na swoim profilu na Facebooku:

"Szanowni Państwo,

Czuję się w obowiązku przekazania Państwu informacji dotyczącej mojej decyzji związanej ze zrzeczeniem się mandatu radnego Powiatu Bartoszyckiego obecnej kadencji.

Moja decyzja spowodowana jest sprawami zarówno osobistymi, jak i zawodowymi, które wynikają z ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z wykonywaniem określonych funkcji. Moja praca zawodowa ciągle jest dla mnie priorytetowa.

Szczególnie pragnę podziękować tym z Państwa, którzy w wyborach samorządowych oddali na mnie głos i obdarzyli mnie swoim zaufaniem. Mając Państwa wsparcie starałem się zajmować problemami naszego Powiatu z wielką troską, wiedząc, że podejmowane decyzje będą miały wpływ na jakość życia nas, mieszkańców w bliższej i dalszej przyszłości.

Dla mnie praca w Radzie Powiatu była bardzo ważnym i nowym doświadczeniem funkcjonowania samorządu. Wiele się nauczyłem.

Mam nadzieję, że przez trzy miesiące mojej pracy w Radzie Powiatu Bartoszyckiego godnie Państwa reprezentowałem. Dziękuję kolegom z Klubu Koalicja Obywatelska za współpracę, aktywność i kreatywność. Wierzę, że nadal będą działać na rzecz naszego Powiatu. Dziękuję także pozostałym Radnym Rady Powiatu.

Zbigniew Pietrzak"

Zbigniew Pietrzak wygrał wybory samorządowe startując z listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska.Nowoczesna Koalicja Obywatelska uzyskując 616 głosów. Jego miejsce w Radzie Powiatu powinien zająć Piotr Stapaj, który uzyskał 388 głosów.

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (27) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lojalna #2670103 | 37.248.*.* 27 sty 2019 01:43

  Brawo mieszkańcy Górowa!!!! Pozbawiliście się ostatniego mądrego lekarza. Jeszcze nigdy nie widzialam tak pustej przychodni w Górowie. Biednym górowiakom została tylko stara szamanka i dr. No. Powodzenia panie Zbyszku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Next "Ponury " #2668867 | 83.6.*.* 24 sty 2019 13:50

  Typowy przerost formy nad treścią. Był pewie, że zostanie starostą , weziął bezpłatny urlop ze szkoły na czas kadencji i razem z PO-kowcami przeszarżował bo nie brali pod uwagę , że Samorządność + wprowadzając trzech radnych na V-ce Starostę poprze Pana Bogdanowicza z PSL. Nawet podkupienie ( leasingowanie) radnego zduniuka , który wszedł do rady z PiS nic nie dało. Teraz zobaczył, że kasa z dyrektorowania jest wyższa o kilka tysi niż dieta radnego próbuje dorobić do tego ideologię. A co do jego kompetencji to oglądałem pierwszą Sesję Rady Powiatu gdzie wszelkimi możliwymi sposobami próbował ją zerwać i często argumentował swoje wnioski tym, że czegoś nie rozumie świadczy o jego kwalifikacjach ( raczej ich braku). Slogany i populizm kończą się tam gdzie zaczyna się kasa

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Rafal #2668707 | 88.220.*.* 24 sty 2019 09:09

   Pytanie mi się nasuwa jedno, po co on w takim razie kandydował na stanowisko radnego jak już rezygnuje? Wiadomo, stołek w Odzieżowce ważniejszy bo lepsza kasa.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Irek #2668531 | 81.15.*.* 23 sty 2019 22:16

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Mądra decyzja p.Pietrzak. Ta walka z dzbanami nie ma sensu.Zobaczymy do czego doprowafzą powiat.

  3. Żal.pl #2668525 | 176.97.*.* 23 sty 2019 21:58

   Żal.pl tej forsy,tych wielkich uroczystości z otwarcia 3 km drogi i imprez,żal,że radny ma tylko 1600 za 2 długieeee godziny posiedzenia,że Starosta ma ponad 10 tyś miesięcznie.ciekawe jaka jest różnica między pensją radnego,a dyrektora szkoły ponad podstawowej,pewnie kilka tyś.Wiadomo już jakie sprawy pokierowały decyzją Pana Zbigniewa.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (27)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages