Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Bezpieczny przedszkolak, czyli Bezpieczne ferie 2019 w Przedszkolu Publicznym nr 2

2019-01-22 11:17:17 (ost. akt: 2019-01-22 09:24:27)

Zaczęły się ferie zimowe, dlatego dbając o bezpieczeństwo dzieci, podjęliśmy wcześniej w naszym przedszkolu wiele działań uczących bezpiecznych zachowań w czasie zabaw na śniegu.

Młodsze dzieci zapoznawały się z zasadami bezpiecznych zabaw w czasie zimy poprzez rozmowę przy ilustracjach, oglądanie prezentacji multimedialnych, naukę wierszy, piosenek, rozwiązywanie zagadek. Dzieci stworzyły przy tym katalogi bezpiecznych zabaw.

Starsze przedszkolaki z grupy ”Jeżyków” i ”Skrzatów” 18 stycznia uczestniczyły w akcji ” Bezpieczne ferie 2019″ zorganizowanej przez służby ratunkowe nad Jeziorkiem Miejskim.

Przedszkolaki obejrzały pokaz ratowania tonącego pod lodem oraz udzielania pierwszej pomocy. Utrwaliły sposób wzywania pomocy, numery alarmowe oraz zasady bezpiecznej zabawy na śniegu. Była to dobra lekcja bezpieczeństwa, która na długo pozostanie w pamięci dzieci. Ale najważniejsze jest to, że zrozumiały, że nie można wchodzić na lód.

Mamy nadzieję, że wszystkie te działania wpłyną na bezpieczeństwo dzieci podczas pobytu zimą na dworze.

Danuta Banach


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages