Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Szansę na mistrzostwo Bartoszyc w futsalu mają dwie drużyny, ale wygrać może jedna [NA ŻYWO]

2019-01-17 13:11:49 (ost. akt: 2019-01-20 08:34:41)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Przed nami ostatnia kolejka 19. mistrzostw Bartoszyc w futsalu. Zdecyduje ona, która z drużyn sięgnie po tytuł. Szansę na to mają już tylko dwie ekipy: prowadzący w tabeli Digger oraz tracąca do niej punkt 20 BBZ.

Mecze odbywają się w trakcie trwania żałoby narodowej, dlatego przed każdym spotkaniem piłkarze chwilą ciszy upamiętniają zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, a na rękawy swoich koszulek zakładają czarne opaski.
Wyniki
15. kolejka (19 stycznia)
• KS Wojciechy — Team SG 21:1 (8:1)
Bramki: D. Sófczyński 4, A. Biedulski 4, Gwiazda 4, Piecewicz 3, Galiński 3, M. Biedulski 2, Nyga - Ł. Lis
Od ostrego strzelania rozpoczęła się ostatnia kolejka mistrzostw. Wojciechy odniosły swoje 10. zwycięstwo w rozgrywkach i na pewno nie zajmą miejsca niższego niż 8.

Z kolei Team SG zakończył rywalizację bez żadnego punktu i zamknie tabelę mistrzostw. Drużyna wygrała jednak klasyfikację Fair Play, bo w ostatnim meczu nie zanotowała żadnego karnego punktu, dzięki czemu obroniła pierwsze miejsce w tej klasyfikacji, które zajmowała przed tą kolejką.

• Dzikie Koty — Szwagry 15:2 (7:0)
Bramki: Rodak 5, Niksa 4, Leszczenko 2, Kudlicki 2, Kalinowski 2 - Ziemacki, Wojtasik
Emocji na razie nie ma za wiele. Dzikie Koty grały o utrzymanie trzeciego miejsca na podium. Obroniły je bez żadnych problemów, kontrolując mecz od początku do końca. Wygrana ze Szwagrami była ich 11. zwycięstwem w tej edycji mistrzostw.

Rywale zakończyli rozgrywki na 15., przedostatnim miejscu. Ich dorobek to jedna wygrana i... ponad 250 straconych goli. Szwagry przegrały 14-krotnie i tylko raz (nie licząc jednego walkowera) nie straciły w jednym spotkaniu więcej niż 10 bramek.

• WM-Glass — Pszczółki Zapylaczki 7:15 (6:3)
Bramki: Suchocki 4, Kwieciński 2, Koziej - Kaliszuk 5, Dąbkowski 4, Magnuszewski 3, Lemański 3
Pierwszy dzisiaj mecz, w którym były emocje i zwroty akcji. Pierwsza połowa lepiej układała się dla ekipy WM-Glass, która cały czas prowadziła, chociaż rywale potrafili odrobić dwubramkową stratę (z 0:3 na 2:3).

Po zmianie stron nastąpiła też zmiana sytuacji. Pszczółki w kilka minut nie tylko doprowadziły do remisu, ale też wyszły na wyraźne prowadzenie. Pomocny w tym pewnie był fakt, iż WM-Glass rozpoczął mecz w bez zawodników rezerwowych, a kończył go w 4-osobowym składzie.

WM-Glass już przed meczem był pewien 11. miejsca. Pszczółki natomiast zakończą mistrzostwa na 14. pozycji, gdyż mają gorsze bilanse bezpośrednich spotkań zarówno z Tolko, jak i Mroczną Armią.

• Tolko — Mroczna Armia 7:7 (3:4)
Bramki: Tymcio 4, Mateusiak 2, Bichuń - Snopkowski 3, Kryłowicz 3, Zych
Stawką meczu było 12. miejsce w mistrzostwach. Po pierwszej połowie bliżej celu była Mroczna Armia. Pod koniec tej części jej zawodnik ukarany został czerwoną kartką, a mimo tego drużyna w drugiej połowie, grając w osłabieniu, podwyższyła wynik na 5:3.

Potem też było ciekawie. Mroczna Armia prowadziła już 6:3 i... straciła trzy bramki. Pięć minut przed końcem, bo błędzie rywali przy wyprowadzaniu piłki, strzeliła siódmego gola, ale trzy minuty później Tolko znowu doprowadziło do remisu, który utrzymał się już do końca.

• Batek — 20 BBZ 1:2 (1:1)
Bramki: Cierpicki - Miłoszewski, Pawłowski
Jeden z dwóch najważniejszych dzisiaj meczów. W pierwszej połowie bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Pierwszy gola strzelił Batek (w 14. minucie), ale prowadzenia nie zdołał utrzymać do zmiany stron. Walcząca wciąż o mistrzostwo Brygada wyrównała półtorej minuty przed końcem pierwszej części spotkania.

W drugiej połowie padła tylko jedna bramka. Trzy minuty przed końcem gola strzeliła 20 BBZ. Uczynił to Łukasz Pawłowski, który na boisku pojawił się chwilę wcześniej. Dzięki wygranej Brygada awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. A wspomniany Pawłowski przypieczętował tytuł króla strzelców, zdobywając w tej edycji 70 bramek.

Teraz piłeczka jest po stronie dotychczasowego lidera Digger, który musi wygrać swój mecz, jeśli chce zdobyć mistrzostwo. A 20 BBZ kończy rozgrywki bez żadnej porażki na koncie (12 zwycięstw, 3 remisy).

• SC Zgoda — PSG Sępopol 6:5 (1:1)
Bramki: Szczygielski 2, Krupiński 2, Starosta, Kowalski - Tucki 3, Lipiejko, Kwieciński
Do przerwy goli było niewiele, ale obie drużyny wynagrodziły to po zmianie stron. Przy czym było trochę emocji, bo Zgoda prowadziła 3:1, PSG doprowadził do remisu 3:3, potem objął nawet prowadzenie, ale ostatnie słowo należało do Zgody.

Tym samym Zgoda zapewniła sobie 4. miejsce. W całych mistrzostwach drużyna wygrała 10 spotkań.

• Delux — Marges Bud 5:0 wo
Niestety, drużyna Marges Bud nie stawiła się na swoim ostatnim meczu w tych mistrzostwach. Do rozegrania zostało już tylko jedno, najważniejsze spotkanie, ale na jego rozpoczęcie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

• Łyna Sępopol — Digger 6:3 (4:3)
Bramki: Wołowik 3, Gigielewicz, Lemański, Siedler - Gajkowski 2, Bobrowski
Digger gra o mistrzostwo i musi wygrać. Mecz dobrze się dla niego zaczął, bo od prowadzenia 1:0. Potem dwa gole zdobyła Łyna, ale Digger doprowadził jeszcze do remisu. Potem drużyna z Sępopola miała zabójcze kilkadziesiąt sekund, w czasie których dwukrotnie trafiła do siatki rywala. Na trzy sekundy przed końcem Digger zdobył jednak kontaktowego gola.

Jednak wkrótce po zmianie stron Łyna po raz piąty umieściła piłkę w siatce rywali, potem uczyniła to po raz szósty. Wówczas zawodnicy 20 BBZ zaczęli już chóralne śpiewy. Digger ostatecznie przegrał mecz. A to oznacza, że mistrzem Bartoszyc w futsalu została 20 BBZ!

Najlepszym bramkarzem mistrzostw został Łukasz Rentkowski z 20 BBZ, a najlepszym zawodnikiem wybrano Michała Wołowika z Łyny.