Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Akcja "Bezpieczne ferie" rozpoczęta. Możesz poprosić policję o kontrolę autokaru

2019-01-17 09:22:38 (ost. akt: 2019-01-17 09:30:43)
Spotkanie policjantów z dziećmi w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach

Spotkanie policjantów z dziećmi w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Policjanci, głównie dzielnicowi, rozpoczęli spotkania z dziećmi i ich opiekunami. Mówią o tym, jak unikać niebezpieczeństw, tych realnych i tych wirtualnych, które są nierozłącznym elementem surfowania w Internecie.

Policjanci z powiatu bartoszyckiego spędzają dużo czasu na rozmowach o bezpieczeństwie w czasie ferii. Rozmawiali z dziećmi, młodzieżą, ale też z ich rodzicami i opiekunami. O tym, że warto przypominać o zasadach bezpieczeństwa nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego placówki edukacyjne bardzo chętnie goszczą policjantów, a dzięki temu funkcjonariusze, ze swoim przekazem, mogą dotrzeć do dużego grona odbiorców.

Policjanci mówią m.in., jak unikać zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnej zabawy na śniegu i lodzie. Przestrzegali przed wchodzeniem na lód na zamarzniętych naturalnych akwenach, mówili, że nie można rzucać śnieżkami w jadące samochody, bo może się to skończyć wypadkiem. Przestrzegali przed zjeżdżaniem sankami ze zbocza wprost na ulicę i podczepianie sanek do samochodów.

W czasie ferii dzieci będą więcej czasu spędzać w domu, korzystając z Internetu. Policjanci ostrzegali przed nawiązywaniem ryzykownych znajomości w sieci, przekazywaniem swoich danych osobowych, czy zdjęć ze swoim wizerunkiem.

Starsi uczniowie natomiast dowiedzieli się o odpowiedzialności karnej za nieodpowiednie zachowanie oraz o tym, jakie zachowanie jest przejawem demoralizacji. Policjanci przestrzegali młodzież przed zażywaniem narkotyków i innych niedozwolonych substancji.

Na spotkaniach z rodzicami i opiekunami dzieci policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mówili o konieczności przygotowania auta do podróży i o obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz o tym, że nie można urządzać kuligu ciągnąc sanki podczepione do auta.

Obecnie policjanci prowadzą działania prewencyjne pod nazwą „Dojedźmy bezpiecznie do celu”. Mające one na celu zwrócenie uwagi kierującym na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego (m.in. stosowanie się do ograniczeń prędkości, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, które zwłaszcza w ostatnich dniach są trudne), stan techniczny pojazdów, bezpieczeństwo pasażerów, swój stan psychofizyczny i koncentrację w trakcie prowadzenia pojazdu.

Funkcjonariusze z drogówki w całym kraju już od poniedziałku 14 stycznia br. prowadzą działania kontrolno–prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”. Policjanci kontrolują m.in. prędkość podróżujących, sprawdzają trzeźwość kierujących i sposób przewożenia dzieci.

Zachęcamy, aby planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym tym, czy środek transportu jest sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi, poprosić o policyjną kontrolę.

Prosimy o zgłaszanie konieczności kontroli środka kontroli odpowiednio wcześniej tj. 1-2 dni przed planowanym wyjazdem. Najprościej to zrobić dzwoniąc do komendy policji w Bartoszycach na numer telefonu 89 762 82 46 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30) lub całodobowo na nr 89 762 82 00.

Miejscem wyznaczonym do kontroli autobusu w Bartoszycach jest parking przy ul. Turkowskiego.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. BUSOMAT PL #2664921 | 178.235.*.* 17 sty 2019 19:39

    Bezpieczeństwo jest najważniejsze

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages