Dawid Pażuś pojedzie w czerwcu na swoje czwarte mistrzostwa Europy w karate

2019-01-14 08:17:58(ost. akt: 2019-01-14 08:34:29)
Dawid Pażuś (pierwszy z lewej) zakwalifikował się na czerwcowe mistrzostwa Europy juniorów w karate

Autor zdjęcia: Archiwum BKKK

W Turku odbyły się 13 stycznia mistrzostwa kraju Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin, które były jednocześnie kwalifikacjami do tegorocznych mistrzostw Europy. Bartoszycki klub reprezentował z powodzeniem Dawid Pażuś.
Dawid walczył w kat. junior +75 kg. Zajął 1. miejsce, dzięki czemu uzyskał kwalifikacje do mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej.

Podczas turnieju Dawid stoczył trzy zwycięskie pojedynki, a w finale pokazał wielką klasę i pokonał swojego przeciwnika przez ippon. Ogółem w zawodach uczestniczyło 224 zawodników z całego kraju.

Tegoroczne mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 27-30 czerwca w Pradze. Dla Dawida Pażusia będzie to już czwarty udział w turnieju tej rangi. W przeszłości dwukrotnie stawał w nich na podium. W 2016 roku został mistrzem Europy kadetów, zaś w ubiegłym roku zdobył brązowy medal w rywalizacji juniorów.