Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Myślał, że nie przyjmą go do noclegowni, więc chciał spać w aucie

2019-01-08 14:46:26 (ost. akt: 2019-01-08 14:54:04)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Dzielnicowa z Bartoszyc pomogła mężczyźnie, który nocował w samochodzie, bo myślał, że w noclegowni go nie przyjmą z uwagi na brak dowodu osobistego. 46– latek ma złamaną nogę i porusza się o kulach. Dzięki pomocy policjantki ma już ciepłe schronienie.

Dzielnicowa z Bartoszyc, w trakcie sprawdzania miejsc, w których mogą przebywać osoby bez stałego miejsca zamieszkania, ustaliła, że na jednym z osiedlowych parkingów w Daewoo Matizie nocuje mężczyzna.

Policjantka wczoraj (7 stycznia) zastała mężczyznę siedzącego w aucie i ustaliła, że niegdyś mieszkał na tym osiedlu. Stracił jednak lokum, a jedyne co mu zostało to stary samochód. Mężczyzna ma złamaną nogę i porusza się o kulach. Zapytany dlaczego nie pójdzie do miejskiej noclegowni odpowiedział, że nie przyjmą go tam, bo nie ma dowodu osobistego.

Dzielnicowa ustaliła, że mężczyzna ma pozytywną decyzję odnoście pobytu w noclegowni, a brak dokumentu nie jest przeszkodą do jego przyjęcia. Mężczyzna został zawieziony przez policjantów do miejsca schronienia, aby tam mógł bezpiecznie przetrwać zimę.

Pamiętajmy!
Nie przechodźmy obojętnie obok człowieka, któremu grozi śmiertelne wychłodzenie! Apelujemy o informowanie policji lub instytucji pomocowych o osobach, którym grozi śmiertelne wychłodzenie.

Pod bezpłatnym, całodobowym numerem telefonu 800 165 320 można uzyskać informację na temat miejsc noclegowych dla bezdomnych, oraz o jadłodajniach i punktach udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej takim osobom na terenie całego województwa.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sąsiad #2659336 | 5.173.*.* 9 sty 2019 18:36

  Jak by nie chlał to dalej by miał mieszkanie. Taką sobie drogę życia wybrał...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. a nie może sprzedać auta? #2658141 | 188.146.*.* 8 sty 2019 16:22

  miałby na mieszkanie...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages