MDK na podium w Bartoszycach! Chłopcy wygrali, młodzicy na 3. miejscu [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-01-06 09:40:13(ost. akt: 2019-01-06 18:58:40)

Udany występ podczas VII Zimowego Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Powiatu Bartoszyckiego zaliczyły dwie drużyny MDK Bartoszyce. Młodsza wygrała swoją kategorię, starsza zajęła trzecie miejsce.
Drużna chłopców kroczyła podczas turnieju od zwycięstwa do zwycięstwa. Prowadzony przez trenera Jarosława Klimko zespół wygrał wszystkie pięć spotkań w pierwszej części turnieju, zapewniając sobie pierwsze miejsce i prawo gry w finale.

W nim rywalem była drużyna, która zajęła drugie miejsce, czyli Czarni Olecko. Pierwsze minuty to równa gra obu zespołów i wynik remisowy. Wraz z upływem czasu zaznaczała się jednak przewaga gospodarzy. Na przerwę schodzili ono prowadząc 8:6.

W drugiej połowie MDK zagrał jeszcze lepiej. Rywalom pozwolił rzucić tylko trzy bramki (pierwszą dopiero po sześciu minutach), samemu raz po raz trafiając do siatki przeciwnika.

Nieco wcześniej swój mecz o trzecie miejsce zakończyła drużyna młodzików bartoszyckiego klubu. W Bezledach pokonała jedną bramką ekipę MOSiR-u Kętrzyn, zdobywając zwycięskiego gola w ostatnich sekundach. Dzień wcześniej podopieczni Andrzeja Cichockiego pechowo, bo dopiero po rzutach karnych, przegrali awans do finału.

Obie drużyny MDK z powodzeniem grają w tym sezonie ligi wojewódzkiej. Chłopcy zapewnili już sobie awans do finału swoich rozgrywek. Młodzikom z kolei został do rozegrania ostatni mecz fazy grupowej. Awans do półfinału mają już jednak zagwarantowany.