Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Zaczynamy głosowanie w 20. plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Bartoszyc [LISTA KANDYDATÓW]

2019-01-04 06:00:19 (ost. akt: 2019-01-04 15:18:05)

Już po raz 20. wybieramy 10 Najpopularniejszych Sportowców Bartoszyc. Głosowanie w jubileuszowej edycji plebiscytu "Gońca Bartoszyckiego" i Urzędu Miasta Bartoszyce rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do 10 lutego.

Dwudziesta edycja naszej zabawy przynosi jedną, ale za to bardzo zasadniczą zmianę — w tym roku zrezygnowaliśmy bowiem z głosowania poprzez drukowane w gazecie kupony i postawiliśmy tylko na sms-y. Znacznie to ułatwi i przede wszystkim przyspieszy uzyskanie wyników.

Jak głosować? To bardzo proste. Wystarczy w treści sms-a wpisać kod gb.nsb.X, pamiętając, że X to numer przypisany każdemu kandydatowi. Następnym krokiem będzie już tylko wysłanie wiadomości na numer 7248 (koszt 2,46 zł brutto). Termin głosowania upływa 10 lutego o g. 23.59. Po tym terminie przyjmowanie sms-ów będzie już zablokowane. Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi w piątek 15 lutego.

W gronie kandydatów jest 27 nazwisk. Są wśród nich sportowcy, którzy swoją pracą, zaangażowaniem i determinacją zapracowali na to, by po raz pierwszy znaleźć się wśród nominowanych. Są też starzy, plebiscytowi wyjadacze, wciąż będący w świetnej formie i pokazujący się z dobrej strony na sportowych arenach województwa, kraju, a nawet poza jego granicami.

LISTA KANDYDATÓW
Julia Basiukiewicz (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate)
Członkini kadry narodowej, uczestniczka mistrzostw Europy, mistrzyni Polski juniorek młodszych, zajęła drugie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do ME.
gb.nsb.1

Adam Binięda (pilot rajdowy, Dudziński Rally Team)
Wspólnie z olsztyńskim kierowcą Konradem Dudzińskim mistrz Polski w klasie HR4 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, zwycięzca w klasie pięciu rund RSMP: Rajdu Dolnośląskiego, Rajdu Nadwiślańskiego, Rajdu Śląska, Rajdu Elektrenai oraz Rajdu Polskiego.
gb.nsb.2

Szymon Borys (piłka ręczna, MDK Bartoszyce)
Czołowy zawodnik drużyny dzieci, z którą zdobył zdobył 1. miejsce w lidze wojewódzkiej klas piątych. Najlepszy strzelec ligi wojewódzkiej chłopców. W wielu ogólnopolskich turniejach król strzelców oraz najlepszy zawodnik drużyny. Trzecie miejsce w międzynarodowym turnieju na Węgrzech w kat. rocznika 2006.
gb.nsb.3

Maciej Ciżowski (kolarstwo, MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce)
Mistrz Polski szkółek kolarskich ze startu wspólnego, brązowy medalista mistrzostw Polski szkółek na torze (scratch, 250 m), zwycięzca w swojej kategorii międzynarodowego kryterium w Biskupcu, czwarte miejsca podczas międzynarodowego wyścigu Dookoła Jeziora Luterskiego (na czas, start wspólny).
gb.nsb.4

Kacper Habiński (piłka ręczna, MDK Bartoszyce)
Czołowy zawodnik zespołu juniora młodszego. W rozgrywkach 2017/18 razem z drużyną mistrz województwa w kategorii młodzik, 17. miejsce z drużyną w Polsce. Zwycięzca wraz z drużyną międzynarodowych i ogólnopolskich turniejów w Ulan-Majoracie, Olsztynie i Kaposvar (Węgry) w kat. rocznika 2002.
gb.nsb.5

Jakub Iwanicki (piłka nożna, Legia-Bart Bartoszyce)
Bardzo zaawansowany motorycznie i technicznie. Wiele razy nagradzany jako najlepszy strzelec turniejów. Był wybrany do 40 zawodników, którzy wyjechali na obóz Letniej Akademii Młodych Orłów. Powoływany do kadry województwa WMZPN, obserwowany przez scoutów PZPN.
gb.nsb.6

Julia Jagiełło (piłka ręczna, MDK UKS Jedynka Bartoszyce)
Brązowa medalistka w Warmińsko-Mazurskiej Lidze Wojewódzkiej Młodziczek, brązowa medalistka województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego, uczestniczka ogólnopolskich turniejów w Nowej Karczmie, Siemiatyczach, Ciechanowie oraz w międzynarodowym turnieju na Węgrzech.
gb.nsb.7

Michał Kasprowicz (taekwondo, Bartoszycka Szkoła Taekwondo)
Zwycięzca konkurencji walki sportowej w swojej kategorii młodzików podczas turnieju Profesjonalnej Ligi Taekwondo w Bezledach, trzecie miejsce w walkach podczas zawodów PLT w Sokółce.
gb.nsb.8

Kinga Kosińska (kolarstwo, MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce)
Piąta zawodniczka mistrzostw Polski szkółek kolarskich (na czas), 4. miejsce podczas torowych mistrzostw Polski szkółek (scratch), zwyciężczyni jazdy indywidualnej na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego w swojej kategorii wiekowej podczas międzynarodowego wyścigu Dookoła Jeziora Luterskiego, zwyciężczyni zawodów w Elblągu, trzecia podczas międzynarodowego kryterium w Biskupcu.
gb.nsb.9

Dariusz Kuśnierz (żeglarstwo, Stowarzyszenie Integracji Osób Niepełnosprawnych)
Mistrz Polski żeglarzy niepełnosprawnych w klasie nash, 2. miejsce w memoriale im. Eugeniusza Wilczyńskiego żeglarzy niepełnosprawnych, 4. miejsce w żeglarskich mistrzostwach Polski pilotów. Ponadto podczas Wojewódzkiej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych zwyciężył w pływaniu na 25 m oraz w bowlingu.
gb.nsb.10

Michał Kuźniak (kickboxing, Bartoszycka Szkoła Taekwondo)
Drugie miejsce podczas zawodów Pucharu Świata (k1), mistrz Polski PFKB, zwycięzca Pucharu Polski (k1), wicemistrz Polski k1 oraz low kick.
gb.nsb.11

Sebastian Kuźniak (kickboxing, Bartoszycka Szkoła Taekwondo)
Mistrz świata juniorów (low kick), drugi zawodnik Pucharu Świata, potrójny mistrz Polski (kick light, k1, low kick), drugie miejsce podczas Pucharu Polski (k1).
gb.nsb.12

Aleksandra Lewandowska (piłka ręczna, MDK UKS Jedynka Bartoszyce)
Kapitan i czołowa zawodniczka drużyny młodziczek, najlepsza strzelczyni zespołu, brązowa medalistka w Warmińsko-Mazurskiej Lidze Wojewódzkiej Młodziczek, brązowa medalistka województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego, uczestniczka ogólnopolskich turniejów w Nowej Karczmie, Siemiatyczach, Ciechanowie oraz w międzynarodowym turnieju na Węgrzech.
gb.nsb.13

Marek Makarewicz (trójbój siłowy, Siła Bartoszyce)
Mistrz świata federacji WPA, mistrz świata federacji WUAP, zwycięzca I Otwartych Mistrzostw Europy, brązowy medalista mistrzostw Europy federacji WUAP, mistrz Polski federacji GPC, mistrz Polski federacji XPC, zwycięzca Pucharu Polski federacji XPC.
gb.nsb.14

Nina Michalska (piłka nożna, Victoria Bartoszyce)
Czołowa zawodniczka drużyny grającej w II lidze kobiet, nieustępliwa, trzymająca w szyku linię defensywną. Choć występuje na pozycji środkowego obrońcy, w rundzie jesiennej zdobyła dla swojego zespołu najwięcej goli.
gb.nsb.15

Kacper Patecki (podnoszenie ciężarów, Siła Bartoszyce)
Piąty zawodnik mistrzostw Polski do lat 15, mistrz województwa.
gb.nsb.16

Olaf Pawelczyk (piłka nożna, Legia-Bart Bartoszyce)
Jeden z liderów drużyny młodzików. Wielokrotnie wyróżniany jako najlepszy zawodnik turniejów. Jako jedyny z Warmii i Mazur znalazł się w kadrze 20 osób wyselekcjonowanych z całej Polski z rocznika 2006. Powoływany do kadry województwa WMZPN. Obserwowany przez scoutów PZPN i klubów.
gb.nsb.17

Dawid Pażuś (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate)
Brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów, członek kadry narodowej, brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów, zwycięzca Pucharu Polski juniorów, zajmował pierwsze miejsca podczas Mistrzostw Makroregionu Wschodniego, turnieju kwalifikacyjnego do ME, mistrzostw województwa, ogólnopolskiego turnieju w Bartoszycach.
gb.nsb.18

Patryk Pieczułajtis (lekka atletyka, MDK UKS Jedynka Bartoszyce)
Specjalizuje się w biegach sprinterskich. Uczestnik Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Toruniu (20. miejsce w biegu na 60 m), złoty i srebrny medalista mistrzostw województwa.
gb.nsb.19

Urszula Sipko (kolarstwo, MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce)
Uczestniczka torowych mistrzostw Polski szkółek kolarskich, gdzie zajęła 9. miejsce w wyścigu scratch oraz 11. w wyścigu punktowym, zwyciężczyni wyścigu w Elblągu, 3. miejsce ze startu wspólnego oraz 4. w jeździe na czas podczas międzynarodowego wyścigu Dookoła Jeziora Luterskiego.
gb.nsb.20

Weronika Stapel (kolarstwo górskie, BKK Rant Bartoszyce)
Osiągnięcia: 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Milko Mazury MTB, dwukrotnie najlepsza, a raz trzecia podczas etapów Milko Mazury MTB, 3. w klasyfikacji open na trasie mistrzostw Polski podczas etapu Milko Mazury MTB, 2. miejsce open w V Pasłęckim Maratonie MTB, pierwsza w open w VI Maratonie Po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich.
gb.nsb.21

Albert Steć (podnoszenie ciężarów, Siła Bartoszyce)
Piąte miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, mistrz województwa juniorów młodszych.
gb.nsb.22

Kinga Szczytowicz (piłka ręczna, MDK UKS Jedynka Bartoszyce)
Brązowa medalistka w Warmińsko-Mazurskiej Lidze Wojewódzkiej Młodziczek, brązowa medalistka województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego, uczestniczka ogólnopolskich turniejów w Nowej Karczmie, Siemiatyczach, Ciechanowie oraz w międzynarodowym turnieju na Węgrzech.
gb.nsb.23

Jakub Tokarz (piłka ręczna, MDK Bartoszyce)
Czołowy zawodnik zarówno kategorii młodzik, jak i 2 lata starszej grupy juniora młodszego. Najlepszy strzelec obydwu zespołów. Prawie każdy turniej kończy z wyróżnieniem najlepszego strzelca lub zawodnika imprezy. W kategorii młodzik zajął drugie miejsca na międzynarodowych turniejach w Gdańsku i Olsztynie oraz 3. w Kaposvar (Węgry) w kat. rocznika 2004.
gb.nsb.24

Aleksandra Urbańska (siatkówka, UKS Olimp)
Osiągnięcia 2018: 1. miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Talentów S.O.S. w Krakowie, 1. miejsce w mistrzostwach województwa warminsko-mazurskiego SZS w mini piłce siatkowej, 6. miejsce w ogólnopolskim finale igrzysk młodzieży szkolnej w mini piłce siatkowej, 1. miejsce w mistrzostwach województwa w Turnieju „Moje Boisko Orlik”, 5. miejsce w województwie w turnieju Kinder+sport, uczestniczka zgrupowania S.O.S. Kampy 2018 w ramach programu Kadra Polski U-16/U-17, indywidualne wyróżnienie w regionalnym turnieju kadr wojewódzkich S.O.S.
gb.nsb.25

Jan Welens (taekwondo, Bartoszycka Szkoła Taekwondo)
Zwycięzca walk w swojej kategorii podczas zawodów Profesjonalnej Ligi Taekwondo w Bezledach oraz Białymstoku, brązowy medalista mistrzostw Polski light contact kadetów w kickboxingu.
gb.nsb.26

Amelia Wojciechowicz (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate)
Dwa złote medale (kata i kumite) w międzypowiatowym turnieju w Korszach, dwa złote medale w III Sępopolskich Spotkaniach z Karate, 3. miejsce w ogólnopolskim turnieju Bartoszyce Cup, udział w Pucharze Polski, członkini kadry województwa.
gb.nsb.27

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages