Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Bezledy. Marzenia do spełnienia z SKO

2018-12-28 10:37:02 (ost. akt: 2018-12-28 10:41:29)

Autor zdjęcia: archiwum ZSP w Bezledach

Na przełomie listopada i grudnia 2018r. opiekunka SKO w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach – i Joanna Borys - zorganizowała konkurs, którego celem było szerzenie idei oszczędzania i przedsiębiorczości wśród uczniów szkoły.

W klasach I-III konkurs miał formę plastyczną. Uczniowie mieli za zadanie w postaci plakatu wykonanego dowolną techniką wyrazić hasło: „Marzenia do spełnienia z SKO”.

W starszych klasach konkurs był literacką formą wyrazu tegoż samego hasła. Uczniowie redagowali listy, w których opisywali swoje najskrytsze marzenia oraz rolę, jaką spełnia oszczędzanie w SKO w drodze do ich realizacji.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – zwłaszcza, co bardzo cieszy, w klasach młodszych.

Wyniki konkursu ogłoszono podczas spotkania wigilijnego w szkole. Najlepsze prace nagrodzono pokaźnymi upominkami, zaś wszyscy otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez zaprzyjaźniony bank.

Wszystkie prace można oglądać na wystawie prac konkursowych zorganizowanej w świetlicy szkolnej.

Jak widać szerzenie idei oszczędzania przynosi wymierne efekty. Ucząc od najmłodszych lat szacunku do pieniądza mamy pewność, że z naszych podopiecznych wyrosną rozsądni i zaradni obywatele.

Joanna Borys


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages