Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Bezledy. Zebrali 43 kilogramy drobnych monet

2018-12-28 09:25:51 (ost. akt: 2018-12-28 09:30:27)

Autor zdjęcia: Joanna Borys

Uczniowie z Bezled wzięli udział w akcji "Góra Grosza". W ten sposób pomogli dzieciom wychowywanym poza domami rodzinnymi.

Święta to czas szczególny. Zapędzeni, zabiegani, zapracowani często zapominamy o tym, co w Boże Narodzenie jest najważniejsze… czyste serce, miłosierdzie i pomocna dłoń skierowana ku najbardziej potrzebującym.

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach ani na moment nie przestali myśleć o potrzebujących i jak każdego roku bardzo aktywnie wzięli udział w akcji charytatywnej „Góra Grosza”.

Celem, na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Na terenie szkoły zorganizowaliśmy zbiórkę groszy. Każdy z osobna zebrałby niewiele, ale wszyscy razem usypaliśmy 43 kilogramy drobnych monet.


Akcję wsparł zaprzyjaźniony ze szkołą bartoszycki bank, który ufundował nagrody i drobne gadżety dla klas, które najbardziej się zaangażowały w pomoc potrzebującym.

Organizator zbiórki monet na terenie szkoły – Joanna Borys - wręczyła podczas spotkania opłatkowego w szkole przodującym w usypywaniu „Góry Grosza” klasom pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Jak widać po minach uczniów – pomaganie poprawia humor i sprawia, że stajemy się szczęśliwsi. Kolejny raz uczniowie i przedszkolaki nie zawiedli.

Joanna Borys

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages